bugün

ordunun siyasete kesinlikle karışmaması gereken süreçtir. * neden karışmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz..
(bkz: 2007 secim sonuclarinin neden olacagi durumlar)
bağımsız milletvekillerinin(dtp) grup oluşturup akp ile anlaşıp cumhurbaşkanın seçileceği süreçtir.. ikisinin anlaşması da gayet anlaşılır haliyle.. ama dtp tek başına yetmeyecek seçmek için.. ayrıca cumhurbaşkanlığı seçiminde mhp'lilerin destek vereceği sezilen süreç.. (dp-anap tasfiyesinden sonra mhp destek vermezse ne olur)
akp'nin iktidar sarhoşluğu yaşar ve bazı rejim sınırlarını zorlarsa sanalından değil fena halde darbe yiyebileceği süreçtir.. olmaması gerekendir.. *
erkan mumcu ve mesut yılmaz'ın sağda alternatif oluşumun liderliği için kapışacağı süreç olacaktır...
yeterli sayıya ulaşırlarsa chp içindeki dsp'lilerin ayrılıp bir parti grubu oluşturabileceği süreçtir.. şu an chp içinden seçilen dsp'lilerin sayısı net değil ama büyük olasılıkla grup kurma sayısına ulaşılırsa dsp'lilerin mecliste ayrı bir grup kuracağı sezilen süreç..
deniz baykal'ın istifa edeceği süreçtir.. eğer istifa etmezse ilerideki seçimde chp'nin oy oranının daha da azalmasına neden olacağından, ki bu kararı kendi istemese bile yoğun baskılardan sonra verecektir.. bilinen deniz baykal'ın istifa etmeyeceği ama zorunda kalacağı süreç olacaktır..

1 gün sonra gelen edit: etmedi.. önümüzdeki seçimlerde %20'yi göremeyecek olan kişi olarak da tekrar not düşeyim buraya.. kendi partisinin ipini çeken kişi olarak tarihe geçecek kişi..
halkın "kendim ettim kendim buldum, ampul gibi saradım soldum" şeklinde mırıldanacağı süreçtir.
eyvaaah eyvaaaaahh ey.
halkın % 50'sinin içine sindirerek oy verdiği partiyi iktidar yaptığı ve diğer %50'nin de içine sindirmesi gereken süreçtir.. akp karşıtı bir yazar olmama rağmen akp'ye oy verenleri aşağılamadığım ki ben kimim? ne hakkım var? sorularını kendime sorduğum sadece ileride şikayet etme haklarının bizim kadar olmadığı süreçtir..

ancak gösterdiğim hoşgörünün aynısını hem sizden hem de genel başkanınızdan da görmek istediğim ve insanlara hakaret etmeyi bırakmasını istediğim süreçtir..
mhp'nin apo denen yaratığı asamayacağı süreç olacaktır.. çok zordur çok denilendir.. mhp'nin 2002 tarihinde kaldırılan idam cezasını geri getirmeye çalışacağı fakat başaramayacağı süreç olacaktır..
sırrı sakık'ın mecliste konuşmaya çıktığında mhp'liler tarafından öpüleceği süreçtir..
terör örgütünün belli bir süre en azından kuzey ırak operasyonu'na siyasi destek verilene kadar? yumuşaya gideceği süreç olabilir.. dtp'lilerin uzun vadeli düşünmeyip ve mecliste yeni olmalarından meclis konuşmalarında ani çıkış yapmaları sonucunda eskiden yapıldığı gibi meclis dışına yollanırsa şiddet eylemlerini umduğumuzdan fazlasıyla arttırabilecek olaylara yol açacak süreçtir.. ancak akp kürt meselesine sert değil dtp aracığılı ile daha yumuşak yaklaşacağı ki bu da kuzey ırak operasyonunu oyalacağı anlamına gelir ve ordu ile yine kutuplaşabileceği süreç olabilir..
güncel Önemli Başlıklar