1. .
  3 kasım 2002 seçimlerinden bu yana akp parti ile alakalı yapılan en haksız eleştirilerden biriydi bu tartışma. 3 kasım'da birilerinin pikniklere giderek eğlenmesini birçok kişinin seçmen olduğu halde kayıt yaptırmamasına bağlanan biri sürü nedenler yüzünden akp'ye bok atıldı.

  %34 oy alan partinin 367'den fazla milletvekili çıkarması birilerini çok fena rahatsız etmişti. akp parti belediyelerine para vererek oluşturduğu yeşil alanlara çektiği diğer partilerin oy potansiyeli sayesinde, verilecek oyların sadece kendisine akmasını sağlamıştır. burada daha önce belediye seçimlerini kazanan ve yeşillik alan mesire alanı yapan belediye başkanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

  şimdi seçimde katılım oranı dünyaya demokrasi nasıldır diye öğretecek türden. dünyaya demokrasi ülkesiyiz diye rekalm yapan fransa'da bile katılım maksimum %70'lere çıkarken türkiye de 22 temmuz 2007 seçimlerinde katılım %87'lere kadar çıkmıştır.

  bu belki dünya da belki türkiye'de bir daha kırılması zor bir rekordur da aynı zamanda..

  şimdi aklımdan neler geçiyor acaba şeytan gibi hissettim kendimi. 3 kasım 2002 kimse ne olacağını bilemez ama ya o zaman vermeyenler akp'ye verseydi bugün 400 küsür milletvekiline sahip olur muydu diye düşünmek o küçük beynin en doğal hakkı olsa gerek..!

  rahmetli üstad sadri alışık'ın sözüyle bitirelim..

  (bkz: bu da mı gol değil)
  1 -3 ... eşşağan ala gazuğu
 2. .
  33 milyon civarındadır küsüratı vardır. 32 milyon küsürü geçerlidir. ankara çankaya bölgesinde hulki cevizoğlunun söylediğine göre 345 bin kişi kullanmamış falan filan.
  ... blank