bugün

1. akp merkeze kaymış ve oraya yerleşmiştir.
2. erbakan ekolü sona ermiştir (hem saadet partisi ayvayı yediği, hem de akp milli görüş gömleği giyenleri kuru temizlemeye gönderdiği için).
3. merkez sağı senelerdir işgal eden anap ve dp oylarını ve yerlerini uzun bir süreliğine kaybetmişlerdir.
4. nurtopu gibi bağımsızlar ımız olmuştur.
5. chp solda tek alternatif olduğu halde bir türlü istenilen yere gelememiştir.
6. cumhurbaşkanlığı seçimleri için uzlaşma şarttır (ama zor birşey değil, çünki chp referandum tehlikesini göze alamayacağı için mecburen üstü kapalı bir şekilde akp ye -meclise girerek- destek verecektir, böylece en geç üçüncü turda cumhurbaşkanı seçilecektir).
7. milliyetçilik yine yükseliştedir.
8. uzan tam manasıyla uzanmıştır.
9. tayyip erdoğan bir türlü açılmayan avrupa birliği kapısını aşındırmaya devam edecektir.
10. mesut yılmaz ın meclise girmesi ile anap ta yine genel başkan değişikliği yaşanacaktır.
11.mecliste temsil oranı çok yüksek olmuştur (%86). güçlü bir merkez, muhalif bir sol ve sağ da olduğu için bu meclis gayet sıhhatli görünmektedir. öyle ki, bunlar birbirlerini tırmalar, genç subaylar da huzur içinde kışla içinde nöbetlerini tutabilirler. bu sıcakta sauna gibi tankların içine girip de asfaltları bozmanın lüzümsuzluğu ortadadır!
mitinglere gidenlerin bir çoğunun akp ye oy verdiğini gördük sanırım.
türk ordusu, ne zaman darbe'nin d'sini bile ağzına alırsa(muhtıra da olabilir) karşısındaki parti "mağdurları" oynar ve ilk seçimde oyların mına kor.

%50 ne lan...
dünyanın büyük para yöneticilerinin türkiye üzerinde oynadıkları oyunun gerçekleşmesi.
türk milleti aptal değildir. onu eğitmeyen, onları aydınlatmayan gerçekleri hor görülmek uğruna anlatmayan bizler aptalız.

edit: ben ve benim gibi düşünenler aptalız diyorum gene eksi veriyorsun ilginç.
henüz fazla bir şey göstermedi. fakat sonuçlara bakılırsa "göte giren şemsiye"nin açılıp açılmayacağını gösterecek gibi duruyor.
türkiye'nin yavaş yavaş yaşanmaz bir ülke haline geldiğidir. (bazı değerlerim olmasa düşünmeden terk ederdim.)
kimsenin olanlardan ders almadığı,gözlerini kullanmadığı ve parayla boyanan gözlerin sayısı.
türkiye de türk kalmadığı.
size gore halkin yuzde 50 si aptal, bize gore halk artik balik hafizali degil. az cok siyasetten anliyor. sen hem dsp ile birles, toplam yuzde 25 olan sol oyu yuzde 16 lara indir, sonra da akp ye laf et. sana solcular bile inanmayip kacmis, sen daha ne konusuyorsun?
Ben nerede yanlış yaptım.
yüz karası insanlarla, karanlıklarla dolu olan beş yılın bizi beklediği. evet karanlık bir beş yıl. zira o ampulün saçtığı ışık akp hükümetine bile yetmemektedir ki kendi yaptıkları rezaletleri görmekte güçlük çekmektedirler.
bi pok değişmediğidir.
(bkz: göremediğinizin farkında mısınız)
bunu göstermiştir, en azından bana/bize :
http://www.nolur.com/nah.jpg
(bkz: her millet layık olduğu şekilde yönetilir)
türk halkının %60'ından fazlasının ampul kafalı olduğu..
türk milletinin şuursuz olduğunu.
medyanın tekelleşmesinin ne kadar vahim sonuçlar doğurabileceği.
1987 senesinde turgut özal^ın ^^tek başımıza iktidar olamazsak gideriz^^ demesi üzerine tek başına iktidar olması gerçeğinin 20 yıl sonra bile değişmediği..

1960 darbesi sonrasında yapılan seçimlerde başımıza yine demokrat parti^yi getiren halkın , 27 sene sonra yine bir darbe ile karşı karşıya kalacağını sezdiğinde başımıza yine akp^yi getirdiği ; yani bu ülkede darbe girişimine halkın cevabının hiç değişmediği..

aziz nesin^in son 5 yılda her allah^ın günü halkı çıktığı gerçeğinin önümüzdeki 5 yıl içinde de değişmeyeceği..

80 darbesine ortam hazırlayan gelişmelerin 20 yıl sonra bile tam gaz devam ettiğinin görülmesi..

yani bu ülkede hiçbir şeyin , hiçbir zaman değişmediği..

ne hoş diğ mi ?
onca insanın akp gelmesin diye prensiplerinden taviz verecek sınıra gelmesine rağmen pek bi sonuç alamadıklarının göstergesidir. 'halklar hakettiği şekilde yönetilir' talihsiz cümlesinin gerçekliğini görüyoruz. eee ama ben bunu haketmiyorum derken de 'fakir bi ülkede zengin olabilirsiniz ama zengin yaşayamazsınız.' cümlesini gözümüze sokan sonuçlardır. kusura bakmayın ama 'kutsal' mitinglerin fos çıktığının göstergesidir. oradaki kaç milyondan yurdumun milyonları görüldüğü üzere pek de bişey anlamamıştır ki böyle bi sonuçla karşı karşıyayız.
stratejik önemi olan devlet kurumlarının özelleştirme bahanesiyle emperyalist sermayeye satılmasını, ülkemin muhtelif yerlerinde israil (bkz: http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=250213) destekli tampon devletlerin kurulmasını, olayı inançlı inançsız ayırımına taşıyarak iç savaş tehditlerinin kapıya dayanmasını, yolsuzluğun ve hırsızlığın artmasını sağlayan sonuçlar.
(bkz: yurdum insanının iki yüzlü olması sorunsalı)
ak partinin daha da liberalleşip, din eksenli çizgiden uzaklaşıp, hegemonik baskılarla kolaylıkla yönetilebilecek bir türkiye için merkez bir sağ parti olması.

cumhurbaşkanlığı sorunu, laiklik sorunu, türban problemi artık uzun vadede hafif hafif küresel standartlara uygun bir şekilde çözülecektir.

para sahiplerinin, zenginleşen ve serbestleşen yeşil sermayenin yeni partisidir ak parti, gelin sağdaki yeni babanızın kıllı göbeğine.
bu milletin "vay laiklik elden gidiyor, vay milleti satıyorlar" gibi öcü edebiyatı masallarına artık prim vermediği.
millet kendi iradesini konuşturmuştur.
manasız seçim vaatlerine kanmamış, hakedene hakkını vermiştir.