bugün

maalesef kötü haberler gelmeye başladı. Iki öso unsuru öldürülürken iki askerimizde yaralanmış.
Kötü haber yaralı askerlerimiz öso lular umrumda değil.
özgür suriye ordusu.
özgür!
suriyenin özgürlüğü için mücadele eden bir örgüt. ülkesini rusyaya peşkeş çeken "katil, diktatör" esit'e karşı savaşan direnişçiler.

bununla birlikte ermeni dölü pkk'lı kürt'lere karşı da tsk ile beraber savaşıyor. "esit'in göz yummasıyla" suriye topraklarını işgal edip, orada kürt devleti kurmaya çalışan ypg'ye karşı savaşıyorlar.
burda tsk nasil öso ile beraber is birligi yapar diye ahkam kesenler.
götünüz yiyorsa, Gidin ön cephede siz savasin o zaman.

allah sehitlere rahmet etsin,yaralilara sifa versin.
Ruhu kanlı eli kanlı ypg ile tecavüzcu çocuk katili abd askeri beraber çatışıyor ses yok. Türkiye aynı amaç için savaşırken hebele hubele.
Kansızlar sizi.
Çatışmanın en yoğun yaşanacağı ve en çok zaiyatın verileceği ön saflarda tsk personeli yerine öso savaşçılarının olması bizim adımıza mantıklı bir tercih. Akıllı bir devlet böyle yapar. Bakin örnek;abd.
peygamber ocagı diye nitelendirilen bir ordu nasıl olur cihatcılarla falan omuz omuza çatışır diyen orospu çocukları var yav şaka gibi..

pyd denilen seküler orospu çocuklarıyla mı çatışsın amına kodumun malı..

angut, hayır kafa kesen falan bir orduyla nasıl yan yana olur dese anlarım mına kodum kafayı allah kitap diyenle bozmuş.. sanırsın türk ordusu sekülerizmin propagandacısıymış gihb..

bu tür beyinsizleir sözlüge almadan önce bir klavuz atın üzerlerine..
Ne demek tsk nasıl ösoyla omuz omuza çarpışır lan?

kafanız mı güzel anlamıyorum deli ediyorsunuz insanı.
terörist seviciler üzülmüş gibi ağız yapıp sonra operasyonun öso ile yapılmasını eleştiriyorlar. algı yaratmaya çalışıyorlar.
tanımasak inanacağız.

öncelikle ölen iki öso askerinin mekanı cennet olsun.

öso çok profesyonel bir ordu değildir.
lakin suriye'de her yerde tsk'nın akıncıları gibi bir rol üstlenmişlerdir.

fırat kalkanı harekatında bizim kaybımız 70 iken, bu adamların kaybı 500'den fazlaydı.
şimdi yine ön saftalar.

türk silahlı kuvvetleri gel dese geliyorlar, git dese gidiyorlar.

kuvvetle muhtemel öso olmasa kaybımız daha fazla olacaktı.
o yüzden kimse gelip de adamları karalamaya kalkmasın.

var olsunlar deyip geçin.
ha onları eğiten de türk ordusu, varlıklarını türk ordusuna borçlular. doğrudur. ancak suriye'ye böyle rahat müdahale edebiliyorsak yine elimizdeki özgür suriye kartındandır.

üstelik yarısına yakını türkmen'dir öso birliklerinin.

türk silahlı kuvvetleri'nin operasyonu çatısındaki öso kaybı, bizzat bizim de kaybımızdır.

edit: buradaki terörist sevicilere cevaben; tsk ile öso birlikte girecek o pyd'nize. acısa da öldürmez. belki de öldürür bilemedim.
Surda oso ile degil pydyle omuz omuza verip catissak vallahi alkislayacak orospu cocuklari var.

Allah alayinizin belasini versin.
öncelikle parti sempatizanı değilim. vatansever bir insanım.
hükümet ile devletin arasındaki farkı bilen bir vatanseverim.

ve geçmişte hatalar yapıldığını kabul ediyorum.
bizzat o zamanda hata idi onlar benim için. çözüm süreci de ha keza.

lakin geçmişte hatalar yapılmış olması ''bu kadar hata yaptık, hep böyle gitsin; kürdistan kurulsun'' demek anlamına mı gelir?

sanıyorum ki chp sempatizanısın.
önce kendi y-chp'li üyelerine, il başkanlarına bak.

ayrıca bilirsin ki chp'nin partiler kapandıktan sonra aldığı göstermelik ismi shp idi. ki shp daha sonra bizzat chp'ye katılarak lağvedildi.

bugün hemen herkesin ismen tanıdığı hatip dicle, ahmet türk gibi isimler hangi parti ile siyasi hayata atılmış. dön bak, hangi partinin adını göreceksin.

bizzat shp'li vekiller nasıl mecliste kürtçe yeminler etti dön bak.
hdp'nin atası hadep yok iken bu vekiller hangi partinin milletvekilleriydiler, araştır gör.

ha ben hiçbir siyasi partiyi savunmadığımı hala üzerine basa basa dile getiriyorum.
ben sadece atatürkçü, milliyetçi birisiyim.

ancak iş parti düzeyine inecekse diğer partilerde çok masum değil, bil istedim.
''konuyu nasıl chp'ye getirdiğini anlamadım.''

peki sen beni nasıl akp'ye getirdin?

ek olarak mhp'li değilsin, chp'li değilsin, akp muhalifisin.

işi parti düzeyine indirgeyen sensin. o zaman hdp'li misin *?

not: şayet sözkonusu entry yazara hakaret teşkil ediyorsa, yazar bir önceki entrysinde kalabalık bir kitleye orospu damgası yapıştırmıştır.

edit: mevcut entry yine de tarafımca düzeltilmiş, hakaret olabilecek yeri silinmiştir.

edit2: ve unutmadan. bedevi eseri olmuşmuşum. bu sözlükte arap kültürünün yobazlığından da, batı kültürünün getirdiği yozlaşmadan da kurtulmamız gerektiğini bir milyon defa anlatan bir yazarım. ve yazım dahilinde arap kültürüne karşı hiçbir güzellemem olmadı.

peki bedevi eseri olduğumu başka hangi entryme dayanarak vardınız?

edit3: terörist sevicilerin eksileri tarafımca gururdur. eksilemeye devam o yüzden.

vur askerim, vur.
allah yardımcın olsun.

bak allah dedik, bedevi olmayalım şimdi.
Teröristler bir askeri şehid edince halay çekip oynayan, vallah 400 tane TC çetesi yok edildi diye zılgıt çekenler gelip burada masum er edebiyatı yapmasın. Ağzınızdan kan damlarken yaptığınız hümanist muhalif rolünü sadece ekşici davalar yer.

Operasyon olur, masum erler gitmesin, o gitsin bu gitsin yok efendim o kadar Suriyeli besliyoruz onlar gitsin derler. Bu defa Suriyelileri gönderirler onlar IŞiDli derler. E be amın feryadı o gitmesin bu gitmesin peki kim gitsin. O kadar vatanseversen sen kalk git. Ne yapalım akp hata yaptıysa. Akp hata yaptıysa teröristler gelip Kürt devletini kursun burnumuzun dibine. Sizin o akp düşmanlığı adı altında yaptığınız devlet düşmanlığını oso'lular siksin.
''o değilsen bu değilsen şusun..herkes bi taraf olmalı size göre.''

operasyonu destekliyorum, öso'yu da gömmedim diye beni direkt partili yaptın. ilk başta.
daha kimsenin ağzından parti lafı çıkmamış.

azıcık objektif olan kimse varsa yukarı çıkar bakar.

sonra yok efendim şusun, busun diyorsunuz.
yahu önce kendi entryne bak. sen dersen, ben de derim.
tsk'nın suriye'ye laiklik götürme gibi bir derdi yok. afrin ve suriye'nin geri kalan toprakları bizim yönetimimizde değil. tsk'nın tek derdi sınırımızdaki terörist unsurlarını temizlemek ve sınırlarımızı güvenli hale getirip amerika destekli bir devletin veya oluşumun önüne geçmek. tsk işine kim geliyorsa onunla çalışır.

bu harekat öso'nun da tsk'nın da yararına. ve bu operasyonda öso'nun zarar görmesi operasyonun zarar görmesi demek yani tsk'nın zarar görmesi demek. bu yüzden öso bir cihatçı grup diye zaiyatına sevinmek pek akıla yatkın değil. aynı şekilde tsk'nın böyle bi grupla beraber çalışmasına sinirlenmeniz de manasız. önemli olan ülkemizin menfaatleri. bunu unutmayalım.
Allah rahmet eylesin.