bugün

türkiye saatiyle 17:00'de başlayıp futbolsmart'tan naklen yayınlanacak, wembley stadyumu'nda oynanıp premier lige çıkacak üçüncü takımı belirleyecek maçtır.

sezon içinde ve playofflarda muhteşem performans sergileyen blackpool, gallilerin gururu cardiff karşısında. her şeyiyle sempatik bulduğum cardiff'i destekliyorum fakat blackpool çıkarsa da üzülmeyeceğim. ya da yok ya, üzülürüm abi. championship'te cardiffliyiz. galler taraftarınının işi vatan millet cardiff'e getireceğini göz önüne alırsak, taraftar desteği cardiff tarafında daha tazyikli olur diye düşünüyorum.

çocukluk yıllarım geldi lan aklıma,

üç beş yedi on blackpool'a biberon!
chopra'nın 9. dakikada attığı golle, cardiff 1-0 öne geçmiş bulunmaktadır.

ofsayt olabilir. chopra baya kastı geriye koşmak için ama yine de biraz önde sanki.

her iki takım da çok iyi başladı, takır takır pas yaparak giden fakat 9 dakikada tehlikeli bir pozisyonla birlikte bir gol yiyen blackpool. tecrübesizlikleri en önemli etken diye düşünüyorum hacu. cardiff hiç değilse eti budu belli takım, oynarlar. ama ya blackpool? kim bekliyordu playoff finaline çıkmalarını len?
adam'ın inanılmaz frikik golüyle 13. dakikada 1-1 olan maç.

atdhe.net veya futbol smart. imkanı olan kaçırmasın bu maçı.
sonucunda blackpool'ün gülebileceği müsabaka.
36'da ledley, muhteşem bir pasın ardından taş gibi bir gol atmıştır. blackpool 1-2 cardiff.
galli ingilizce hocamızdan mütevellit gönlümüzün cardiff ten yana olduğu maçtır.
(bkz: sadece yazarı ilgilendiren subjektif entry)
40. dakikada kalenin önündeki 3 oyuncunun yanından topu kafayla ağlara gönderen taylor-fletcher, skoru 2-2'ye getirmiştir.

inanılmaz, inanılmaz amına koyim!
an itibariyle (40. dakikada) 2-2 olan maç.
45. dakikada blackpool ün golüyle 3-2 olmuş maç. yapmayın çocuklar.
Blackpool 3-2 öne geçti lan, oha artık. Maça bak.
blackpool'un ilk yarıyı 3-2 önde tamamladığı maç, 45'te ormerod attı.

of ulan...
cardiff'in ne yapıp edip kazanması gereken maçtır. blackpool'un oynadığı futbola ve formasına hastayız ama cardiff'in yeri ayrıdır gönlümüzde ulan.

ikinci yarıda yardır cardiff, yardır allahına kurban, heheyt.

ilk yarı özeti: ofsayt gerekçesiyle verilmeyen bir gol(karar doğruydu), 2 direkten dönen top, 5 gol.
nasıl bi maç lan bu sanki şampiyonlar ligi final maçı.
daha önce dediğimiz gibi blackpool'ün premier lig'e yükseldiği maçtır.
blackpool'un premier lige yükselmesini sağlayan, 3-2 sona eren maç.

cardiff ekibinin yükselmesini çok istiyordum. 49 maç sonunda yamuldular. hüngür hüngür ağlayamasam da bir fena oldum. ama baba tarafından galli olmadığım için "önümüzdeki maçlara bakacağız, sorun değil" diyebiliyorum en azından. blackpool'u da tebrik ederim, gerçekten harika top oynuyorlar. cardiff'e şöyle son 15 dakikada yoğun baskı izni bile vermediler. gayet normal bir maçmış gibi geldi maçın sonu. ilk yarıda yakaladığı pozisyonlardan ancak 1-2 tane yakalayabildi cardiff. blackpool gayet sakin, rahat oynadı, defans diye kastırmadı da. ama pozisyon da vermedi.

vay anasını be, helal be.
1992'den önce premier lig olan 1. ligde oynayan 2 takımdan blackpool'un, cardiff city'yi 3-2 yenerek 39 sezon sonra en üst lige döndmesiyle sonuçlanan maçtır. gönlüm mavi kuşlardaydı * ancak mandalinalar * ve sahilliler * olarak bilinen blackpool'u kutlarım.
maça dair iki detay gözüme çarptı. birisi sırtındaki t-shirt te by by preston yazan bir blackpool taraftarıydı. ezeli rakibe veda mesajı niteliği taşıyordu. diğeri ise taç çizgisi ile kulübe arasındaki pistte küçük bir termometre vardı yerde. 110 fahrenheit ı gösteriyordu bu derece. uzun uzun zoom ladılar. tam olarak kaç dereceye tekabül ettiğini bilmiyorum ama hata yapan yan hakemi uzun uzun gösterdiklerinden yola çıkarak ve tribünlerdeki çıplak seyircileri gözlemleyerek zannedersem bayağı bir sıcakta oynandı maç. ingiltere saatine göre de 3'te başladı. ama eminim ki hiçbir cardiff taraftarı bundan şikayet etmeyecek. bizde bir bardak suda fırtınalar koparılırdı, buna da adım kadar eminim. bu arada en yazacağımı son yazacağım ama; tebrikler blackpool! iyi iş çıkardın...