1. ?.
  dun yapilan chp kurultayi ile birlikte akp'nin yillardir yazili ve gorsel medyada gundemin ilk maddesi olma durumu sona ermistir.

  bundan sonra daha guclu bir chp ve karsisinda buna direnmek isteyen bir akp yarisi izleyecegiz.yillar sonra roller degisiyor...
  7 -3 ... snoptik
 2. ?.
  akp, en azından hizmet anlayışını değiştirecektir. çünkü bu sefer karşısında halkçı ve iddalı bir muhalefet lideri bulunmaktadır.
  2 ... king of the author
 3. ?.
  (ara: yaşıyor bazı)
  3 -2 ... grb 050904
 4. 0.
  kendini hala, chp nin tek parti olduğu günlerde sanan bazı arkakdaşların sevinmesi. aslanlarım o eskiden oluyordu hem parti delegesi hem vali hem vekil seçimi. o tarihten bu yana çok oldu.
  1 -2 ... ufunett
 5. 1.
  olmayacak önermedir.
  ayrıca (bkz: sakin ol şampiyon)
  -1 ... rimednac
 6. 2.
  22 mayısta hükümranlık sona erdi, zamanla hükümdarlık da sona erecek. Bütün Türkiye olarak ellerimiz şeyimizde, inanıyoruz.
  ... omur
 7. 3.
  gandi kemal, dandi recep.
  1 ... joshua
 8. 4.
  bu ülke muhafazakar bir ülkedir malesef yanlış bir izahattır.
  ayrıca chp asla halkın partisi olmamıştır chp daima devletin partisidir.
  sosyalistler chp yi sosyalist, yada boşver sosyalisti solcu bir parti olarak görüyorlarsa sosyalizmi tekrar tekrar okumaları lazım.
  ... hectoruk84
 9. 5.
  dereyi görmeden paçaları sıvamamak gerekir. seçimler gelene kadar daha ne politikalar, ne yıldırmalar, caydırmalar, karalamalar olur bilmek mümkün değildir. şu an muhalefet partinin iktidardan daha popüler hale geldiği doğru, ancak bu durumu basitçe "iktidarın mumu artık söndü" gibi cümlelerle açıklamak doğru değildir. seneelerdir puan farkıyla liderliğini sürdüren iktidar pat diye koltuktan inecek değildir, ne yazık ki.

  belirli bir zaman geçtikten sonra muhalefet partisinde kısa sürede meydana gelen bu büyük değişimlerin altında farklı olaylar varsa meydana çıkacaktır.

  lakin yine de söz konusu gelişmelerden iyimser birkaç şey çıkarmak istenirse şunlar söylenebilir imho; muhalefetin hizmet kalitesi ve güvenilirliği yükselir ise bu iktidardaki partiyi de kendi seviyesini bu alanlarda yükseltmeye itecektir. iktidar halkın gözündeki imajını iyileştirmeye gidecek, "ananı da al git" dememeye özen gösterecektir. orta vadede (türkiye şartlarında orta vade 1-2 yıl oluyor) seçimlerde oy dengeleri değiştiğinde ise muhalefetin başındaki kişinin liderlik vasıfları önümüzdeki dönemi şekillendirecek.
  ... mauro