bugün

bir kadın arkadaşımın başına gelen rezalettir. olay aynen şöyle

istanbuldan eskişehire kamil koç firmasıyla 12. 45 aracına bilet aldım servis haremden dudulluya kullanılacaktı. servisi bileti aldığım gün yani bundan tam 15 gün önce yazdırdık ama yine de serviste yer olmadığı için bizi ayakta götürdüler ceza kesilebilir kaza olsa sorumluluğu kim alacak dedik taksi parasını verin dedik dinlemediler bindik servise . dudulluda ise 00. 15 eskisehir yazılı bir araç var ve görevliler onun 00.45 aracı olmadığını söylüyor 50 dakika boyunca aracı aradık şoföre sorduk bu araç değil dedi en sonunda aracın o olduğu çıktı ortaya bindim ve muavine eskişehir otogarda ineceğimi söyledim. uyudum bozüyük' te kalktım saat altıydı daha var ve midem bulanıyor diye uyudum uyandığımda hiçbir yeri tanımıyordum yanımdaki kadın arkadaşla nerede olduğumuzu bulduk beni kaldırmaya gelmediklerini eskişehir otogara girmediklerini anladık emirdağda araç durdu muavinle konuşmaya başladım. araçta benden başka eskişehirde inecek yokmuş ve muavin uyumuş şoföre söylememiş ve araç eskişehir otogara girmemiş. beni emirdağda indirdiler gerçekten çok sakin ve kibar olmaya çalıştım size kızmıyorum yorgunsunuz ve herkes size bağırıyor biliyorum ama şirket sorumlusu vs kimse arayın anlatın durumu taksiyle vs eskişehire gideyim burda napıcam dedim. muavinler kimse sana taksi parası veremez burdan otobüs vardır bin git dedi tekrar açıkladım bu sefer kamil koçun 12' de aracı var onu bekle dediler saat 7 bu sırada ardından ben bileti para verip aldım benim ne kusurum var burda uyandırmanız otogara girmeniz gerekiyordu şirket karşılayacak ben değil dedim. başka bir muavin biz çözüm üretiyoruz siz ters yapiyorsunuz dedi. ben de ya ürettiğiniz çözüm değil sizin sorumluluk almanız hatanızı düzeltmeniz gerek dedim. otobüsten bir adam indi beklemeyelim benim uçağım var sen de affet bayram günü burası türkiye hepimiz kültürlüyüz dedi. adama tecavüze uğrayan kadınları otobüslerde yaşananları anlattım ve sonunda beni 40 dakika sonra gelecek başka firmaya bindirmeye karar verdiler ve emirdağdaki bir adama sen ayarlarsın diyip gittiler. ağlayarak beklerken şikayet hattını aradım bana şikayet kaydınız oluşturuldu size geri dönmeden taksiye binerseniz karşılamayabilirler dediler ve beklemeye başladım. araç geldi beni emanet ettikleri adam beni cağırdı güya anlaştıkları araç yazıhane sorumlusu olmadan almam ya da normal yolcu gibi para versin dedi. saat 7. 40 civarıydı ve yazıhane kapalıydı araç beni almadan gitti. şikayet hattını tekrar aradım beni hatırladılar kadın bir görevli ile konuştum binin taksiye fatura kestirin eskişehirde ödeyecekler dedi ve taksiye bindim. nihayet eskişehire geldik ve otogardaki kamil koç yazıhanesindekiler parayı ödemeyeceklerini öyle bir şey olmadığını vs söylediler tekrar şikayet hattını aradım şu an bir şey yapamayız gün içinde sizi ararlar siz istirahat edin dedi ve ben taksiye 150 lira verdim ardından otobüsle eve geldim. ablam yazıhaneyi aradı tekrar kardeşiniz kendi gelmeliydi böyle olmaz demişler sonra yolculuğu tamamlamış yapacak bir sey yok demişler. bunları yazdım çünkü herkesin görmesini durumu bilmesini istiyorum ve bunun bu firmanın çalışanların yanına kalmaması için yardımınızı istiyorum napabilirim bilmiyorum. lütfen yardım edin duyuralım bi hal çaresini bulalim.

edit: arkadaşlar firma tepkiler üzerine kadın arkadaşımızdan özür dileyip kendisinden ödeme yapmak için iban numarası almış.
basbayağı bir kardeşimizi mağdur etmişler.
rezalet puanım 8/10. bidaha kamil koçu tercih etme oranım 1/10.
Okumadim ama bi daha binmem.
Otobüs firmaları kapatılsın, her gün bir rezalet bir mağduriyet.
Bu rezaleti eksiye de taşıyacak bir yazar arkadaş varsa en fazla bir saat içinde kamil koç un kişiyi arayıp özür dileyecegi ve özür karşılığı bir şeyler yapmaya çalışacağı rezalettir. Karşılığında da o yazıyı kaldırırsanız çok seviniriz diyecekler.
kamil koç ile ben de istanbul'da eskişehir'e gelirken mal bir muavin vardı. Eğer ameliyatlı olmasaydım sanırım döverdim.

adam mal mal yüzüme bakıp gülmeye başladı, dedim herhalde tanıdık çıkaramadım. neyse aptalı tanımıyorum mallığına gülüyormuş. bavulu vericem tam, eğildim oda eğilip bagaj etiketi yapıştırdı bana vermesi gereken kısmı tuttu gömleğimin düğmelerinin arasına soktu.

başka bir yolculukta mal bir şöför arkamdaki koltuğa geçti bağıra bağıra telefonla konuştu, zaten zor uyuyorum uyandırdı hayvan herif, telefonu seslide sürekli çalıyor. biraz tartıştık ama yine de devam etti.

zaten bunlar son oldu bi daha da kamil koç kullanmadım. pamukkale şuan en iyisi diyebilirim.
Metro rezaleti olmadığı sürece ilgimi çekmiyor. Okuyamıyorum bile.
Okudum. Anladigim kadariyla her firsatta taksi parasi isteyen magdur kadin basrolde. Daha da kamil koca binmem. Yok belki binerim arada sirada.
Cidden rezalet. Öyle kibar sakin vs davranmayacaksın. Aksine çirkef olucaksın gerekirse rezalet çıkarıp hakkını arayacaksın bunlar kibarlıktan anlamaz.
bence de ekşiye taşıyın böyle terbiyesizlik mi olur.
görsel
ekşiye taşımak ne kardeşim. zaman kaybına gerek yok. dümdüz yürüyün markanın üzerine. 50 kişi peş peşe bu mağduriyet için arasa, adamın altına limuzin sererler. işin raconu bu.
Noktalama işaretleri olmadığı için mağduriyeti pek iyi kavrayamadım ama ortada bişeyler var bariz. Metro - Kamil Koç gibi firmalar kesinlikle bilinçsiz, sorumsuz ve gayr-ı ahlaki davranan firmalardır. Sanarsınız bütün firma kendilerinin, her şeyin patronu onlar. Otobüs şoförleri olsun, muavinleri olsun kaprislerinden geçilmez. insanlar size canını emanet edip o arabaya biniyor ve siz onları mağdur ediyorsunuz. Metro firması ile asla seyahat etmem. Bu yazıyı okuduktan sonra ise Kamil Koç'a binme oranım 1/10.
Okuyanı miksinler.
Daha da kamil koç a binmem, işim olmaz.
rezaletin hasıdır.

arkadaşlar insanlar hala otobüs kullanıyor. bizi bağışlayın olur mu? kimi otobüs yolculuğunu seviyor, kiminin özel aracı yok, kimi güzergahta uçak kullanmak mantıksız, kimi yerde havalimanı yok, kimi aniden yola çıkıyor uçağa o kadar para vermek istemiyor, kimi uçaktan korkuyor, kiminin amına koyim parası yok. o yüzden otobüs kullananları bağışlayın olur mu? taşak geçiyorlar akıları sıra. neyse, rezalet diyorduk.

bir değil, iki değil kırk tane rezalet söz konusu bu olayda eğer anlatılanlar doğruysa.

böyle sözlükle, tivitırla uğraşmayın. gidin noterden bir ihtarname çekin. bu, bu oldu. bana böyle böyle davranıldı, şunu istiyorum aksi halde hukuki yollara başvuruyorum diye merkeze basın ihtarnameyi. dolmuşla giderken illa bi ışıkta kameraya denk gelmişsinizdir, otogarlarda kameraya yakalanmışsınızdır, indiğinizde olmuştur falan. bunları kanıtlayabilirsiniz. bir kere uğradığınız maddi zararı alabilirsiniz. nedir? hiç olmadı eskişehire geri dönüş biletiniz. komik de olsa bu yaşadıklarınızdan ötürü de bir meblağ alırsınız. kaldı ki bunları yaşayan insan zenginleşmek için bu davayı açmaz.

ihtarname ulaşır ulaşmaz zart diye arayıp hatalarını telafi ederler canınızı sıkmayın. işte o noktadan kullanın sosyal medyayı. "bakın bana böyle böyle davrandılar ben de şunu şunu yaptım ve nihayetinde kazandım. siz de yapın" deyin.
yarısına kadar okuyabildim. alırsam öğrenci bileti alırım.
kamil koç'un da, kamil koç'ta çalışan istanbul-sinop hattı şöförlerinin de buradan taa...
pardon da metroya binme kamil koça binme hangisine binecegiz biz.
Kamil Koç kötü bir firmadır. alt belleğe alındı.
ulan bi tek pamukkale işini iyi yapıyor. gerisi ha lüks batman ha kamilkoç, değişen bişey yok.
kamil koç da metro da hepsi aynı, bu ülkenin kaderi böyle.
Eskişehir'e giderken ismail ayaz firmasının otobüslerine binilmesi gerektiğini kanıtlamış rezalettir.
Bulunan firmanın otogardaki zabıta ofisine gidin.ve firmayı şikayet edin.makbuzu gösterin zabıta çok iyi bir ceza keser.
2.olarak mahkemede kök söktürüyorlar artık.eskisi gibi değil. ben ulusoy seyehatta çalışırken ceza geldiği zaman baştaki adamlar bile yazıhaneyi arardı.ne oluyor diye.
Kamil koç dan çok memnunum bu yakışmamış . Fakat şöyle birşey var kimse kimseyi uyandırmak zorunda değil bu sizin sorumsuzluğunuz bence . Benzer olayı metro turizm de yaşadık servis var inceğiniz otogarda ayvalığa götürcekler sizi dedi . Ne servis vardı ne otogar . Artık seyahetlere kendi aracımla çıkıyorum ve kafam rahat . Çok mecbur kalırsam ise tabikide kamil koçu tercih ediyordum .