bugün

2010 güney afrika dünya kupası a grubu üçüncü maçı.
saat 17:00'da free state stadyumu'nda oynanacak a grubu maçı.
Fransa'nın onca olay karşısında nasıl oynayacağı merak konusu olan maç. Domenech ile sorunlar var eyvallah. Futbolcular herifle hep kavga içerisinde ona da eyvallah. Burda düşünülmesi gerekilen fransız topçular ya domenech'e inat oynamayacaklar ve maçı kaybedecekler ya da o kadar antrenmana çıkmamaya karşın ''bak seni iplemiyoruz ve kazandık'' mesajını iletmek için maça asılacaklar. Eğer maça asılırlarsa mutlak favoriler. Sonuçta dünya kupasını 3 puansız bırakmak istemeyecekler. Kaldı ki daha hala şansları var. inşallah çıkamazlar gruptan ve zerre kadar hakketmediklerini düşünüyorum ama bence bu maçı kazanacaklar. Senaryolarımın 2.si yani ''mesaj iletme'' yöntemi bana ağır basıyor. 17'de izleyip göreceğiz.
güney afrika'nın 1-0 önde götürdüğü maç.
fransanın yenilmesini umduğumuz maç.
fransa'nın 10 kişi kaldığı maç.
fransa'nın kepaze olması için fifa'nın da özel çaba gösterdiği karşılaşma . ne salakça bir karttı o anlamak mümkün değil . ha fransa yine kaybetsin rezil olsun onu çok isterim ayrı . ama adamlar irlanda'nın ahını sağlam şekilde almışlar iki top bile yapamıyorlar kaç maçtır .
g.afrika'nın 2-0 önde olduğu maç. fransa layığını buluyor.
henry'e üzüldüğüm maç.
meksika-uruguay maçı berabere bitmezse, g.afrika da biraz daha zorlarsa bir mucize gerçekleşebilir. tabi halamın taşağı olsaydı amcam olurdu bir de o var.
bu kadar skandal üzerine sahaya çıkan bir takımdan fazlası beklenemez dedirten maç.
afrika nın coştuğu maçtır. dk 41 2- 0 olmuştur.
devreye 2-0 güney afrika üstünlüğüyle girilen maç.

fransa zaten bitik çıkmış bu maça, iki pas yapamıyorlar, hücumda organize olmak desen nerde. herkes kafasına göre takılıyor. hakem de düşene bir tekme vurdu sağolsun, bir tek zavallı gourcuff'a yanarım.

van persie bir kere "bazen izlediğim maçlara inanamıyorum. o kadar çirkin ki" demişti. fransa'yı bugün de böyle görünce aklıma bu geldi. doğru söze ne hacet.

çirkin futbolunuzu ve şişkin ucuz egolarınızı da alın gidin lan. domenech'ten kurtulun, aranızdaki fesatlardan arının, öyle gelin, 2012'de görüşürüz.

not: güney afrika'nın ilk golünü irlanda halkına, ikinci golünü ise platini'nin kulaklarını acı acı çınlatarak biz türk futbolseverlere adıyorum. evet, adamlar attı ama ben adıyorum. alma mazlumun ahını.
ilk yarısı 2-0 biten karşılaşma . grup heyecanlı hale geldi bir anda .
maçın başında kupaya güzel veda edelim havasındaki güney afrika, 2 fark öne geçerek bir üst tur için umutlanmıştır. tur için 4 farklı galibiyete ihtiyaçları var. ya da 1 gol daha atıp meksika'nın 1 gol daha yemesini beklemek. ve bilimum bu tarz hesaplar.
(bkz: genç irlandalılar çok rahat)
Henry nin elle attığı golden sonra protestoların etkisiyle başarılı olamamasına rağmen yinede fransanın kazanacağını düşünüdüğüm maçtır.
malouda'nın golüyle 2-1 olan maçtır.
39.415 biletli seyircinin izlediği karşılaşma.
zor da olsa güney afrikayı üst tura taşımasını dilediğim karşılaşma hadi be uruguay sende bişeyler yap..
fransa'nın geldiği gibi gittiği maçtır. *
Fransa nın gurptan çıkmamayı garantilediği maçtır.
2016'nın ahı tutmuş ve fransa yalan olmuştur. beter ol sarkozi
--spoiler--

--spoiler--
fransa'nın gol attığına şaşılan maç.
sonucunda fransa'nın dünya kupasına veda ettiği maç. bir gol ve bir puanla evlerine dönüyorlar.