bugün

Uefa uluslar ligi c grubu maçı.
Milli takımımız 4 maçı da gol yemeden kazandı ve liderlik koltuğunda oturuyor.
Bu maçta da 4-5 atar gibi.
21:45 te başlayacak trt 1 den canlı yayınlayacak.

(bkz: bir oluruz yolunda)
her şey çok iyi giderken saçmalama hastalığımız nüksetmez ise kazanıp b ligine tekrardan yükseleceğimiz maçtır. bizim kulüp takımlarında da milli takımlarda da aynı hastalık var. dünya şampiyonu olmuş fransayı tokatlarız grubun diğer favorisini de gider deplasmanda yeneriz sonra grupta averaj takımı diye görülen adamlarla saçma sapan içeride 3-3 berabere falan kalır sonunda gruptanda çıkamayız. şu maçı alalım hiç son maçta strese girmeyelim zaten bu adamlara bizim ligdeki yedeklerden kadro kursan 3-4 tane atarlar rahat rahat. düştüğümüz cendereye bak luxemburg ve faroe adaları ile çekişiyoruz..
resmen ölüm grubundayız mk.
denk takımların mücadelesinde hak eden kazansın.
Lüksemburg zayıf rakibi karşısında averaj kasıyor.
Allah a şükür turnuvada yokuz yoksa bizi delikli nane şekerine çevirirlerdi.

Bok gibi kadro bok gibi oyun.
Fark atarız diye izlemiyordum bi açtım 2-2. Acaba dedim luxemburg mu değil bu takım luxemburgmuş. Aha 3-2 oldu. Allah belanızı kaldırsın ya.

Bi alt lig varsa ona geçelim burası da kasıyor bizi.
bizim eren elmalı ve kaan ayhan ın luxemburg 1.5 gol üstüne sağlam iddia oynadıkları düşünülen maçtır. yediğimiz ilk 2 gol nedir lan öyle yemin ederim başka ülkede olsa şike soruşturması açılırdı.. ilk golde eren kardeşimiz kaleciyi gördüğü halde kendi kalecisinin üstünden topu aşırtıp rakip takım oyuncusuna bomboş kaleye gol attırdı. ikinci golde kaan ayhan çok rahat uzaklaştırabileceği topu ısrarla rakibe verdi 2.golü yedik.

(#45884941) gibson bey diyeceksiniz oğlum. örnek maç verirken "saçma sapan takımlarla içeride 3-3 berabere kalıyoruz" yazmıştım kast ettiğim letonya maçı idi. dün akşam gene saçma sapan bir takım gene 3-3 lük skor.
Dünya devi luxemburg'u elimizden kaçırdığımız mac olmuştur.

Şu gurbetçi futbolcu fantezisini biraz azaltsak hoş olmaz mı?

2002 dünya kupası başarısında yıldıray baştürk dışında gurbetçi hatırlamıyorum.

Kenan karamanmış, kaan ayhanmış, enes ünalmış, halil dervişoğluymuş vs.. vs.. alayı boş amk...
lüxemburg dan 3 tane yemek gerçekten başarıdır. adamların son 5 senede 3 gol attığı takımlar madagaskar, san marino falan. nüfusu kadıköy ün 5 te 1 i olan bir yerden bahsediyoruz. hatta şimdi tv lerde "aslında o kadar güçsüz takım değil" gibi güzellemeler yapılıyor.

bu arada bizim attığımız 3 golün 1 i penaltı, biri de adamların kendi kalesine attığı gol.

bakın bir örnek verelim. izlanda dediğiniz 300.000 nüfuslu ülke takımı şu an bizden çok daha iyi seviyede ve bizi tarumar ederler. keza etmişlikleri de vardır. lakin biz 98 de falan sergenli abdullahlı kadroyla bunlara 5 atıyorduk zorlanmadan. imllet kendini geliştirirken bizim yerinde saymamıza güzel örnektir bu. böyle gidersek bu lüxemburg falan 10 seneye bizi 3 ler.
maçtan önce 5 den aşağı skorları kabul etmediğimi söylüyordum, maçtan sonra sağ olsunlar hamsi lobisi sayesinde taşak oğlanı olmama vesile olmuş maçtır.

ben böyle bir kepazelik pek yaşamadım hayatımda.

dün akşamdan beri dalga konusu oldum, ağlayarak sözlüğe yazıyorum şu anda...
Lüxemburg gibi bir ülkeye rağmen 3-3 berabere kaldık. Bence bu beraberlik değil mağlubiyet. Tebrikler milli takım böyle devam...
Sorun Sistemde zaten
lüksemburgla da berabere kalıyorsak vay halimize amk.
güncel Önemli Başlıklar