bugün

bol bol kınama ve sabrımızı test etmesinler söylemlerinin çıkacağı toplantılardır. siz şimdi bu entiriyi bol bol eksileyin cuma akşamı veya cumartesi sabahı tekrar konuşuruz..
Kınama çıkacak: (1.15)
Sabrımızı sınamayın diyecekler: (2.20)
15 temmuzdan bahsedilecek:(1.05)
Kuzey ırak'a kara harekatı: (75.90)
erbil'e referandum iptali karşılığında taviz verileceğini düşündüğüm toplantıdır.

ne gibi bir taviz? tartışmalı sınır konusunda kerkük ve civarının ıkby-barzani yönetimine bırakılması yönünde destek verilmesi olabilir. bu konuda da ıkyb'den türkmenlere yönelik ayrıcalık istenir. ve bu ayrıcalık ile bize ''ırak'ın türkmenlere vermediği özgürlüğü barzani kardeşimiz vermiştir'' denerek bu olay zafer kutlamasına dahi dönüştürülebilir.

bir başka verilebilecek taviz ise ıkby-barzani yönetiminin, ırak merkezi yönetimine karşı haklarını korumak adına garantörlük önerilebilir. kendi kafana göre değil, bizim çizdiğimiz çizgiyi takip et ve mevcut sınırlarında bağımsız ol ve destekleyelim denebilir.

bunların hiçbiri olmaz ise ''referandum süratli bir şekilde kürdistan'ın bağımsızlığını sağlamayacak, eyleme başvurmadan kınıyoruz ve olayın en yakın takipçisi olacağız'' açıklaması yapılabilir.

ancak ve ancak görülmüştür ki kürdistan meselesinde sükunet ve sağduyu ülkemize asla pozitif bir sonuç olarak geri dönmemiştir.

iki kuruş petrol geliri adına barzani'yi orada tutarak bu referanduma karşı olmak ülke sınırlarını 3 kuruş para için riske atmak demektir.

olaya tansu çiller şeklinde cevap verilmelidir.
''o referandum gidecek, o barzani inecek!''

aksi şekilde bulunacak çözümler sadece bu durumu erteleyecektir. çok daha geç olmadan ulusal bütünlüğümüzü tehdit eden bu risk ortadan kaldırılmalı ve süratli bir şekilde afrin'e dönülmelidir.
görsel
asagidaki siklardan biri meydana gelecektir.

a) bicak kemige dayandi.
b) kimse turkiyenin sabrini test etmeye kalkmasin.
Komutanlarımızdan ve devlet adamlarımızdan bu itler karşısında gerçek bir türk devleti gibi durduklarını bize kanıtlayacak kararlar almalarını beklediğim 2 mühim hadise.

Başımızı eğdirirseniz damarlarınızdaki kandan utanın.
Eyyy diye başlayan gözdağı nidaları, bıçak kemiğe dayandı mottosu, sınırlarımızı zorlamayın ayarları, kınamalar...
Kapanış.
https://www.google.com.tr...r-kritik-siyaset-2524240/

Vee başlamıştır, sanıyorum savaş tezkeresi çıkacaktır.