bugün

barzanistan referandumuna yönelik alınan kararlardır. ilk gelen bilgilerde gümrük kapısının kapanması , boru hattının kapanması yok gibi.
-Referandum gayrımeşru ve kabul edilemez
-Türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını saklı tutar. (ırak bölünürse müdahale ederiz)

edit:açıkcası ben karar değil icraat bekleyenlerdenim. belki mgk bunun yeri değildir bilemicem orasını.
(bkz: #37813841)
çok önemli kararlar alınacaktır.
referandum yapıldığı anda sınırları tek taraflı olarak 10 km güneye çekmemiz güzel bir cevap olur.

hem ırak sınırı ovaya taşınmış olur.
"Kuzey Irak'taki referandum gayrımeşrudur. Türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını saklı tutar" şeklinde bir uyarının verildiği mgk olmuştur.

mesaj gayet net.
şayet barzani geri adım atmazsa, sözümüzün arkasında durmalıyız.
Umarım konuşup konuşup referandum olunca tepkisiz kalmazlar.
" türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını saklı tutar"

Aman tengrim. Umarım bu boş bir tehdit değildir.
özet geçeyim: barzani sert bir dille uyarıldı.
Ancak barzaninin sert bir dille uyarılmasıyla sınırlı kalacak kararlardır. barzani nuh diyor peygamber demiyor. Bu işin sonu bağımsız kürdistanın kurulmasına ladar gidecek fakat bizimkilerin eli kolu bağlı. Sonra da Türkiye'ye şeriat gelmesiyle devam eder :(
"biz saksı değiliz! " modunda alınan kararlardır....
Barzani haberleri dinliyorken "çokta tırt!" diyordur büyük ihtimalle...
kayıkçı kavgası. iç kamuoyunu oyalamak için zırvalıyorlar. biliyoruz barzaniyle nasıl flörtleştiğinizi. kürdistan erdoğanın gayrimeşru çocuğudur, meşrulaştırmak için nikah kıyacaklar.