bugün

hazır millet balyoz kararlarına kilitlenmişken balyoz gibi indirilen zamlardır. ama bir çeşit einstein olan başbakan demişti "madem pahalı, sende içme" diye. ben içmezsem sen nasıl vergi kazanacaksın cicim?
akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında yapılan vergi zamlarıdır. Buna göre akaryakıtta litre başına 30 kuruş vergi zammı yapılırken, rakıda 11 TL, vokta ve cinde ise 12 TL'yi bulan oranlarda vergi zammı yapıldı.

http://ekonomi.milliyet.c...efault.htm?ShowPageSkin=1
bizim milletimiz zengindir ödesin.eşek olana semer vuran çok olur
özellikle içkiye gelen zamlar ayyaşların tepkisini çekmiş. akp kendine gel genç ayyaşlar rahatsız!
süper artışlardır.

bizleri alternatif buluşlara zorluyor. misal sigaraya gelen zamdan sonra tütün sarmaya başladım eskisinden de ucuza geldi, alkol zamlarından sonra da nasıl şarap-rakı yapıldığını öğrenmeye başladım hatta bir arkadaş likör yapıyormuş ondan tarif almaya gideceğim en kısa sürede. tapu masrafları falan ise sorun olmayacak bundan sonra özüme dönüp göçebe hayat yaşamayı düşünüyorum.

yani bize her yer trabzon gibi bir şey.

bu halk bir gün kendine gelecek ve aranılan bu alternatiflerin toplamının işci sınıfı iktidarı olduğunu anlayacak.
milleti 4 bir yandan düdüklemeye çalışan ibnelerin işgüzarlığı. koca bir ülke sadece tekel ürünlerine zam yapılarak mı geçiniyor anlamadık.
rakiya 11 tl vodkaya 12 tl vuran zamdir.
yol yapmaya harcandığında "bakın tayyip'in yaptırdığı yollardan geçiyorsunuz, oy vermeyen geçmesin!" denilecek paralardır. ekonominin durumunu soracaksınız şimdi, az önce aradım; hastaymış ama tayyip'in verdiği haplarla* kendine gelmiş biraz. yine de doktorlar fazla ömür biçmemiş, yakın zamanda ölebilirmiş.
böyle halka böyle ekonomi yorumu geliyor, masaldan başkası dinlenmiyor ki!
(bkz: yetmez ama evet)

ben mi saptırdım ulan sizi hedefinizden, bana makarna vermediniz, kömür vermediniz, ihale vermediniz, kıyak emekli etmediniz, 300.000.000 dolar vermediniz, 200.000.000 dolar vermediniz, örtülü ödenekten zırnık koklatmadınız daha neler neler... ahirette benim de iki elim yakanızda. nasıl olsa küfür etmek size bir şey kaybettirmiyor. küfür de yok lan size.

arabam yok benzin zammından bana ne demek tam bir denyoluk ayrıca. benzine yapılan yüzde 8 lik zam, yakında hepimize kol gibi girecek yani zamların habercisi oysa dangalaklar.

(bkz: daha koy daha da koy koy doyarmıyım bilmem zama)
maliye bakanlığımızın bütçe hedeflerindeki sapma (!) nedeniyle akaryakıt, tapu harcı ve içkilerde değişik ve şahane oranlarda vergi artışı yapması olayı.
bunların içinde içki birinci oldu. canının içmek istediğinde ve o an bi efkarınız yoksa içkiyi alırken ödediğiniz paranın ne kadarının vergiye gittiğini düşünün. sonra efkarlanın ve için.
içki kötü bişi lan içmeyin.
devletin bu kadar çok vergi alması da kötü bir şey.
örtülü ödenek bütçe hedeflerini saptırmış olabilir mi acaba. bilemiyorum.
bildiğim ise ödediğim verdi kadar devletten hizmet alamadığım. soluduğum havayı devlet üretmiyorsa eğer...
illegal olmayan tek soygunun vergiler olduğunu tekrar hatırlatan güncelleme. alkol kullananlara karşı uygulanan yıldırma politikası mı ne anlamadım ama bizim neyse ki rosavamız var.*
hükümet özellikle içki fiyatındaki artışlarla şahin kya selam çakmıştır.
zamına koyulan ülkenin hissetmeyeceği durumdur.
nereye gittiği sorgulanmayan vergilerin artışıdır.

hem parayı öde hem de hesabını sorama. vay be. ne güzel demokrasiymiş o öyle.

alkolü yasaklamayınca vur zammı, vur zammı.
zammın adının "güncelleme" olduğunu gördüğümüz kazıklardır.

durmak yok zama devam!
erdoğan hükümetinin insaflı ve merhametli olduğuna delalettir.

bunca dangoz benim kuyruğuma takılsa, djnre peygamber gibi adam, ona dokanmak bile ibadet, alemlere nur yağdırsın diye yollamışlar, allahın pek sevdiği bir kulu, israyile kafa tutan yegane lider, adam gibi adam vs vs diye bunca iltifatı bu kadar olan biten kolpama rağmen ardımdan sıralasalar ve bu putperestlerden beter biat etme işini 10 sene boyunca azimle sürdürseler şerefsiz evladıyım ki daha beterini yaparım.

maliye bakanını ayağıma kadar çağırır ne %12 si lan %45 zam yapacaksın diye fırçalar ertesi gün seçim sandığını ortaya koyup bu kez oyları katlayarak alır kendi cüzdanının derdine düşmüş muhalefete de nah çekerim.
velhasıl bu halka müs ta hak..
gündüz benzine 10 kuruş yapıp gece 30 kuruş zam geçiren bok parti hükümeti icraatidir. ekonomi iyi herşey süper, çiçekler böcekler. e beni zikersen sabah akşam herşey züper olur tabi.

dünyanın en pahalı benzinini kullanmaktayız an itibariyle. ama ekonomi süper.

her gün ölen askerler var. ama terörle mücadele süper.

düşman olmadığımız komşu ülke kalmadı nerdeyse ama dış politika süper.

ördek sikecek kadar insanlıktan çıkmışız ama sen bira kelimesini bipliyorsun tv. de.

hapiste öğrenciler, siyasetçiler, sanatçılar gazeteciler var ama demokrasi süper.

bisiktirgit allaasen.
halk düşmanı akp'nin ceplerimize dönük yeni bir saldırısı, yeni organize hırsızlıklarıdır.

Resmi Gazete'de yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe giren karara göre sözlükçü arkadaşlar, akaryakıta 30 kuruş, tapu harçlarına binde 4, alkollü içkilere ise 30 liraya varan zam yapmışlar.
Alınan karara göre, kurşunsuz benzin ve motorin ile LPG'de litre başına 30 kuruş vergi artışı yapılmış.

Alkollü içeceklerde ise rakıda 11 lira, likörde 30 lira, cinde ve votkada 12 lira olmak üzere artış yapılmış.

Tapu harçlarında ise binde 16.5 olan bedel, binde 20'ye çıkarılmış.
an itibariyle gerçekleşmiştir.

http://www.ensonhaber.com...gi-artisi-2012-09-22.html

zamanlaması yine süper. 21 eylül 2012 balyoz davası kararları konuşulurken akp min o temiz saf kitlesi bunu göremeyecek görse de pekte sikinde olmayan demokrasi şenliğini düzenleyecek çünkü.

mehmet şimşek ile konuştum haberler iyi, ekonomi süper süper süper...
güncel Önemli Başlıklar