1. 1.
  https://m.haberturk.com/y...113597-bodrumun-lahmacunu

  Bodrum ve lahmacun üzerine güzel bir yazı.
  3 ... muhendis tarihci
 2. 2.
  Güldürmüştür:

  "Sıradan vatandaşın yüzmeye gittiği sahildeki yerlerin ismi eskisi gibi yine “plâj” ama etrafı çarşafla çevrilip içine birkaç yastık konduktan sonra magazin sayfası sosyetesine, yeni zengine, dizilerden rol kapma meraklılarına ve “Ben buradayım!” diye kendinden bahsettirme heveslilerine günlüğü birkaç bin liradan kiralanan “loca”ların bulunduğu mekânlara “beach” deniyor."

  Güzel bir yazı olmuş.
  5 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  Bodrum önce den Bodrum'du.
  Henüz halikarnas da ibrahim Tatlıses konser vermemiş, Nisan ayında tüm inşaatlar durduğu, sokaklar da ipsiz sapsız gezen insanların toplanıp "hadi köyüne" dendiği, Milas çıkışı otobüslerin durdurulup apaçi kılıklı insanlara "nereye gidiyorsun?" dendiği yıllardır Bodrum'un en güzel yılları.
  Otel motel bar disco plaj da çalışacak insanların fiziği dil bilmesi diksiyon ve memleketi yanı sıra vücut dili mimikleri dikkate alındığı yıllardı.
  Avam bir ortam, beton yığını, berbat bir trafik, seviyesiz insanların içinde açlığı fütursuzca sergilediği sürü güdüsüne dönüşmüş bir insan popülasyonu görüntüsü vermediği yıllardı.

  O yıllarda barmenlik yapmak hayatın en güzel yıllarıydı.

  Murat Bardakçı toplumda ki yozlaşmaya çok realist söylemlerle yaklaştığı için biraz itici geliyor. Kanser hastası insana doktorun hasta olduğunu söylemesi kadar soğuk davranış, zaten için de olduğumuz toplum da çürüme bayağılaşma yozlaşma gerileme artan ve popüler hale gelen prim yapan cehalet başka türlü anlatılamaz.
  3 ... thebiggraywolf