1. .
  bugun itibariyle baslayan kurultaydir.

  sonucunun referandumu ve 2011 genel secimlerini buyuk olcude etkileyecek olmasindan dolayi butun dikkatleri uzerine cekmistir.

  ayrica solda bir birlik ve degisim havasi yasanmakta,haydi hayirlisi diyoruz...

  snoptik,ataturk spor salonu,ulus,ankara'dan bildirdi...
  2 -2 ... snoptik
 2. .
  kurultay sadece genelbaşkanlarını değil, aynı zamanda türkiye cumhuriyeti başbakanını seçicektir.
  3 -3 ... pit10burda
 3. .
  (bkz: başbakan kemal)
  1 -1 ... jason o reilly
 4. .
  hiçbirşeyi etkilemeyecek, sadece önder sav'ın ikinci adamlığını perçinlemek için öne sürdüğü ve medyanın da gazladığı, kendisini öne çıkaran hiçir özelliği olmayan ve herhangi bir alternatif politikası bulunmayan, devlet memurluğundan emekli olup devlet memuru gibi parti yönetimi komutasında siyasete soyunmuş ve dersim tartışmasında görüldüğü üzere bunu da gayet iyi başarmış bir şahsı genel başkanlığa getirmekten başka bir değişime neden olamayacak toplantıdır. sadece ebedi muhalaefet maske değiştirmektedir.
  ... ozgurluk
 5. .
  yine yine yine soğuk savaş dönemi inönü özentisi burjuva chp'lilerin yönettiği kongre olmuştur. chp'de kökünden bir değişim bir kongre ile olamaz. kılıçdaroğlu sadece bir başlandıçtır. umarım önder sav ve onun gibi fosilleşmiş tebaasının niye onun yanında yer aldığının farkındadır ve kendilerine genel başkan seçildikten sonra tüzük çalımını atacaktır. hadi be kemal abi bir el tekrar iktidar yapalım şu partiyi. yapacağın şey çok basit.
  ... mellonnim
 6. .
  hiçbirşeyin değişmeyeceğinin göstergesi olmuştur kurultay ,eğer blok listeyle değilde çarşaf listeyle seçim olsaydı demokrasi adına daha güzel sonuçlar doğurabilirdi, parti tüzüğünün değişmeside başka bahara kaldı,hala en yetkili önder sav,yani sadece'' cumhuriyet halk partisi genel başkanı'nın adı değişti,halka daha sempatik birisi geldi .
  ... sarpadanak
 7. .
  abuk sabuk muzikler ve isik gosterilerinin olmadigi buna karsin olmasi gerekenin oldugu (bkz: halk) kurultaydir.
  ... snoptik
 8. .
  klişe laiklik ve rejim söylemlerinin aksine yoksulluk, işsizlik, fakirlik üzerine kurgulanmış sözde değişim hareketinin işlendiği bir kurultay olmuştur.

  değişim yapıyorlar sorsan. kılıçdaroğlu'nun solunda önder sav varken nasıl bir değişimden söz edildiğini anlamak zor olmasa gerek. halkı aldatmaktan başka bir aaç yok burada.

  imf'ye karşı bir ekonomik programı olan chp göremedik bu kurultayda.
  nato'ya karşı bir güvenlik programı olan chp göremedik.
  avrupa birliği'nin dürtüklemesiyle oturtulmaya çalışılan hukuk düzenine karşı bir hukuk reformu olan bir chp göremedik.

  ortada bir çakma gandi dolaşıyor. parti içinden bir kasetle ortaya atlayan gandi var. sağında solunda yine o köhnemiş, kokuşmuş zihniyetin polit bürosu. hepsi bu.
  -1 ... cripsi