1. 1.
  sezon averajı +106 olan Fenerbahçe'nin, -104 averajlı Milano ekibiyle yapacağı euroleague maç. buna rağmen son çeyreğe kadar çekişmeli bir mücadele olması muhtemel. her ne kadar ligin dibine demir atsalar da, italyan ekibinin her an parlayabilecek kalnietis, goudelock, micov, kuzminskas, theodore, young, jerrels ve bertans gibi oyuncuları var. üstelik, mücadele anlamında deplasmanlarda çok daha istekli bir tablo çiziyorlar.

  bana göre galibiyetin anahtarları:

  1- bertans'ı dışarıda durdurmak (%46 3 pts)
  2- tarczewski ve gudaitis'e offensive ribound imkanı tanımamak (burada thompson ve vesely'e iş düşüyor)
  3- jerrels'in içeri drive'larında savunma dengesinin bozulmaması (dışarıda micov'a pozisyon kalıyor, dikkat)

  tahminim: yüksek skorlu bir karşılaşma olabilir. 91-85 fenerbahçe doğuş galibiyeti.
  1 ... 12 14 21 1
 2. 2.
  Son çeyreğe fenerbahçemizin 65-48 önde girdiği euroleauge maçı.
  4 ... aslolan fenerbahce dir
 3. 3.
  son dakikaya 87-65 önde girdiğimiz mücadele.
  2 ... 12 14 21 1
 4. 4.
  89-70 kazandık.
  4 ... aslolan fenerbahce dir
 5. 5.
  tebrikler dünya nın en güzel takımı.

  22 şubat 2018 fenerbahçe doğuş olimpia milan maçı
  3 ... true
 6. 6.
  bertans'ın dış şutları iyi savunuldu ve %20'de kaldı. tarczewski ve gudaitis toplamda 12 ribaunt'ta kaldılar. jerrels 20 dakika oyunda kalmasına rağmen hiç assist yapamadı. özetle, maç öncesi belirttiğim, kazanmak için yapılması gerekenlerin tamamını yaparak, terlemeden kazandık diyebiliriz.

  fenerbahçe doğuş cephesinde ise, kostas sadece bir şut kaçırarak ve 6 asissist'lik el ortalaması civarında bir katkıyla, 19 verimlilik puanıyla oynayarak şaşırttı. bu belki de onun son iki aydaki en iyi performanslarından biriydi. thompson içeriyi çok iyi kapattı ve ortalamasının çok üstünde bir yüzdeyle oynadı. vesely biraz tutuk olmasına rağmen, yine çift haneli verimlilik puanını (13) yakaladı.

  real madrid deplasmanı öncesi, telafisi olmayan bir maçtı ve kazanılması çok iyi oldu. yarınki karşılaşmada, barcelona kendi sahasında madrid'i yenebilirse, alt sıralarla aramızdaki fark bir maç daha açılacak. bugün olympiakos'un valencia önünde kaybetmeyeceğini düşünüyorum. diğer kritik mücadelede ise, yarın khimki kendi sahasında sürpriz bir panathinaikos galibiyeti çıkarabilirse, bal şeker olan bir el haftasını geride bırakacağız.
  2 ... 12 14 21 1
 7. 7.
  maçın özeti için:

  https://www.youtube.com/watch?v=iNdmevIhCmg+
  2 ... 12 14 21 1
 8. 8.
  Fenerbahçe'nin 2. el şampiyonluğunun sinyallerini verdiği maçtır.
  2 ... ataturkcu 20