bugün

saat 19:00'da ali sami yen stadı'nda başlayacak olan 21. hafta tsl maçı.
fenerbahçe'nin * ve trabzonspor'un * yenildiği haftada, altin degerinde uc puan kazanmak adına, galatasaray'ın mutlak galibiyet parolası ile çıkması gereken maç.
artık içimizde ne var ne yoksa kocaelispor'a bırakacağımız maçtır. kocaeli ile ilgisi yok. yalnızca ligde buna hasretiz o yüzden.
galatasaray bu maçı kaybettiği takdirde, bu sene şampiyon olamaz. hafta içi oynanacak avrupa maçından dolayı, hiç bir futbolcumuzun sakatlanmamasını istediğim karşılaşma.
sanıldığından çok daha zor geçeceğini tahmin ettiğim maç. nitekim sezonun ilk yarısında ali sami yen de oynanan hacettepe maçı için de benzer şeyler söylenmiş fakat oldukça sıkıntılı geçen bir maç olmuştu.
geçen sezon ali sami yen'de oynadığımız kasımpaşa maçına benzemesinden korktuğum maçtır kendileri. o zaman da "acaba 10 tane atar mıyız babuş?" tadındaki muhabbetler erhan'ın frikik golüyle bir tarafımızda patlamıştı. zaten böylesine puan kayıplarının yaşandığı bir haftada kocaelispor'u evimizde yenemezsek "şampiyonluk" kelimesini bir daha utanmadan ağzımıza almayalım...
Büyük bir ihtimalle Galatasaray kolay kazanacaktır.
karışık bir maçtır.
galatasaray açısından bakıyoruz: rakipleri trabzon ve fenerbahçe yenildi; kaçırılmayacak bir fırsat.
kocaelispor açısında bakıyoruz: düşme potasında çekiştikleri ankaragücü, konyaspor haftayı üç puanla kapadılar.
ama yine de galatasarayın yönlendireceği bir maç olacak gibi.
3-1 gibi geliyor bana.
sonucu galatasaray' ın elinde olan maç. eğer kocaelispor bu maçtan puan alırsa, galatasaray' ın yapacağı bireysel hatalarla puan alır, iyi oynayacağı için değil. çift forvetle oynayıp savunmayı ileride kuracak galatasaray, ilk yarıda iki farka çıkarsa bu maçı kazanmayı garantiler.
bordeaux macı oncesi moral acisindan onem tasıyan tsl karsilasmasi.rakipler puan kaybına ugradı bu mac cıkısı getirmeli.*
%99 galatasaray' in kazanacagi mactir.
Edit: düzeltiyorum galatasarayin % 99. 9 zoru basardigi mactir.
Edit 2: 5' te geldi, yuh a. Koyim.
galatasaray'ın ideal kadrosu'na yakın bir kadroyla çıkacağı maç.

Sanctis
Sabri sarıoğlu
Servet çetin
Meira
Hakan balta
Ayhan akman
Mehmet Topal
Arda turan
cassio Lincoln
Kewell
Baros
bir yolunu bulup gassaray'ın böyle bir haftayı tepeceğine inandığım maç.
galatasaray'ın yenmesi gereken maç. * *
kocaelispor açısından çok zor geçeceğini düşündüğüm maç.
kocaelispor açısından çok önemli ama zorlu geçecek karşılaşma.

kocaelispor'un haftalar geçtikçe turkcell süper lig'te kalma şansı biraz daha azalıyor. dolayısıyla körfez için artık her maç hayati önem taşıyor. artık alınacak 1 puanlar körfez açısından ne kadar tatmin edici olur bilinmez. bu yüzden her maçta takım ayrımı yapmadan mutlaka kazanmak istemeliler, 3 puan için mücadele etmeliler. ben her şeye rağmen kardeşlerimize inanıyorum.

şampiyon olana kadar
oynayın sonuna kadar
biz varız ölene kadar
birimiz kalana kadar
7-0 bitecektir.

edit: kocaeli attı be hassiktir.
bir göztepeli olarak kazananın anadolu olmasını istedigim bir spor müsabakası.
çok garip bir kadroyla çıktığımız maçtır ben anlamadım sistemi ama şöyle tahmin ediyorum:

...................Sanctis......................

..........Emre.....Meira....Servet..............

Sabri.....................................Kewell.....

........Mehmet Topal...Mehmet Güven..........

.....................Lincoln.....................

.............Nonda........Ümit K...............
galatasaray'ın sahaya "ülkenizi seviyorsanız verginizi ödeyin" gibi bir pankartla çıktığı karşılaşma.

sene başında kombine bilet fiyatlarını düşük gösterip vergi kaçırmadan ceza alan, türkiye'deki kulüplerin maliyeye olan toplam vergi borcunun %70'ini tek başına oluşturan galatasaray'ın böyle bir pankartla çıkmasını açıklamak için ironi kelimesi bile kifayetsiz kalıyor.

bu nasıl bir yüzsüzlüktür, pes!

edit: ya pardon, nasıl da unutmuşum. galatasaray türkiye'ydi di mi?
her ne kadar diziliş esnasında sabri sağda görülsede sabri gerçekte sağda değildir, jokerdir benim sabrim.*
beş para etmez bazı yaratıkların fenerbahçe eski başkanı emin cankurtaran anısına 1 dakikalık saygı duruşunu yuhaladıkları karşılaşma.

bu arada türkiye'nin spor kulüpleri bazında en büyük vergi borcunu taşıyan kulübün de sahaya vergini öde pankartıyla çıkması tuhaf ve komik olmuştur.

(bkz: yüzsüzlük)
kafadan saldırın saldırına dönüşmüş şey.
bordo macinda 3-4-1-2 formasyonunu deneyen skibbe'nin, galatasaray'i bu taktikle begenip bu maca da ayni taktikle cikmistir.

ha bir de, yine bazi hazimsiz ve yuzsuz fenerbahceli arkadaslarin tacizine ugrayacak basliktir. elizabetinizle takiliniz lutfen.
mehmet topal ın ceza sahasının dışından bulduğu golle 1-0 olmuş maç.