1. 1.
  evet arkadaşlar; biliyorsunuz ki atatürk 1938 yılında ebedi hayata göçtü, o zamana kadar iyi işler yapmış olabilir ya da yapmış olduğunu varsayalım.

  peki soruyorum; kemalizm 21. yy da ne işe yarıyor?

  ben bunun cevabını sallamadan demagoji yapmadan verebilecek tek bir kemalistin bu ülkede yaşadığına inanmıyorum, çünkü bu sorunun cevabı yok.

  milliyetçilik desen hak getire.
  laiklik desen çağdaş olmak gibi saçmaca lanse ediliyor.
  inkılapçılık desen bu ülkede kemalistlerden daha dogmatiği yok.
  cumhuriyetçilik desen yapılan darbelerin sayısı belli değil.
  halkçılık desen ak parti ile içi dolan bir kavram.

  düşünün bakalım tatlı su kemalistleri sizi.
  1 -15 ... iplerini koparan kukla
 2. 2.
  özgür, ulusal ve kültürel değerlerine sahip çıkan ve bağımsız bir vatanın parçası olan insanların ortak bir paydada buluşmasına yarar.
  3 ... hayis zayeb
 3. 3.
  -en çok türk olmaktan nefret edenler ulusçulukla hesaplaşacağız diyenler arap ümmetçileri mi bize kemalizmi soruyor
  -laiklikten yanayız evet kendini tanrı sananların rejimi olan şeriatçılıktan yana değiliz evet
  -bir diğer adı devrimcilik -devrim yapma -devrimler haksızlığa boyun eğmemek içindir -hep fransız -sanayii- ekim devrimleri tarihni incelersek yine-cumhuriyet devrimi de bunun içindir -bizi mahvetmesiner diyedir, çünkü vatanımız işgal altındaydı- -sonrası onlar ki ''demokrasi'' özgürlük'' yine ''laiklik'' vereceğiz diye hala ülkeleri işgal ediyorlardır.
  -evet cumhuriyetçilik -darbelerin hepsi siyasetçilerin suçudur -darbeyi yaratan yine ülkenin beceriksiz siyasetçilerinden başkası da değildir -onlar ülkenin soğuk savaş döneminden kalma olaylarıdır savaşa girmiş bu ülke de elbette darbe olur -çünkü sen orduya harekete geçmesi için baştan izin verdin natoya girdin
  -halkçılık evet akp den başkanın çiğnemeyeceği kadardır saltanatçıdırlar
  4 ... antikaw anarsist
 4. 4.
  -devletçilik evet devletin -ekonomik alanlardan elini çekmemesi -zaten çekti de ne oldu ve de bu politikların -kürselleşmeyle alkası da yoktur bunların hepsi ''devletin malı deniz yemeyen domuz'' ya da ''her ilde zengin yaratacağız'' gibi sahte pollitikarla alakası vardır -bütün bu sahte ''devletin küçülme'' politikalarının zaten biz yine boşuna almamışız ımflerden borçtur!!!
  1 ... antikaw anarsist
 5. 5.
  --spoiler--
  21.yy da kemalizm pkk terörünü bitirir. işte bunun altına imzamı atarım.
  --spoiler--

  -güzel!
  1 ... antikaw anarsist
 6. 6.
  insanın babası ölebilir, ama çocuğu karakterliyse onun yetiştirdiği çocuk olarak kalır.

  21.yy'a geldik, karakterli olmak ne işe yarar dersen, onu da gider kendi baban kimse ona sorarsın.
  2 ... the godfather
 7. 7.
  sadece ortaya çıktığı kuruluş yıllarında değil tüm zamanlarda çağına uyarlanabilecek ve başarı sağlayabilecek bir sistematiktir. boşuna avrupa türkiye'nin oltada kalması için, türkiye'yi istediği gibi yönlendirebilmek için öne sürdüğü avrupa birliği için kemalizmden uzaklaşılmalı dememektedir. * çok sevdiğiniz, kıçından ayrılmadığınız avrupalı ülkelerin var bir bildiği dimi.

  ilkeleri, dünyadaki demokrasi(!) öncülerinin birer birer diktatöryaya dönüştüğü dönemde doğmuş ve sağlam durabilmiş, içerisinde hem liberal hem de sosyal değerler barındırabilen bir sistemin her yüzyılda yararlı olabileceği aşikardır.

  ideolojisi veya geçtim ideolojiyi omurgası olmayanın kemalizmin faydasından dem vurması da ayrı bir ironidir. gülünçtür.
  1 ... aalper
 8. 8.
  21 yy da hala sümüklü hocalardan, şeyhlerden, cemaatlerden medet uman adamların soramayacağı sorudur.
  2 -1 ... konglamere lenf nodu
 9. 9.
  kemalizmden ziyade emperyalizm üzerine kafa yormak gerekir. zira kanımızı emen budur.
  ... thelma
 10. 10.
  bir taraf kendini dinin sahibi bir taraf da kemalizmin sahibi sanıp cahil cühela yorumlar yapıyorlar. sonuç mı? olan din ve kemalizme oluyor amk. aa tanım yapmalıyım di mi?

  tanım: insanın başına ya meraktan ya yaraktan hacı. anladın sen onu!
  ... hipnozcu