1. 1.
  gödel'in ruhunun david hilbert'ten beri tokatlayamaya doyamadığı, matematik cahili insandır. salt mantıksal argümanların her sorunu çözeceğini umar. önyargıları her yeni keşifte beklentileriyle çelişir ve dumura uğratır.
  21 yy da hala felsefi argümanlardan medet ummak

  fikirleri de yamalı bohça gibidir. gödel'in öngörüsüyle delik deşik olmuştur.
  -2 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  evet cübbeli ahmet'in, mahmut efendinin kitaplarından falan medet ummamız gerekir. kim takar felsefi argümanları.

  felsefe mi ? 21. yy da. ya hadi lütfen gidin ölün. felsefe bir takım ahmakların işsiz güçsüzlüğünden başka bir şey değil. bilimin sınırlarını aşan konularda felsefi akıl yürütmelere başvurmak falan zırvalıktır.

  bilim ne diyorsa o doğrudur. bilimin dışında yol aramak, akıl yürütmek çöptür.
  1 -4 ... hubel
 3. 3.
  aynı orjinal özgür demirtaş. Detayı hakkında en ufak bir fikri olmayan kulaktan dolma 'bilgi'lerle boş boş konuşalım. Mantığı çıkarırsan ortada matematik mi kalır, bilim mi kalır, dil mi kalır aq.
  2 -1 ... mahmut sezar
 4. 4.
  gödel, bölümüm ve mesleğim gereği benim de alanıma giriyor. bırakın da bir zahmet onu da bileyim. bilgisayarla, matematikle ilgilenmeyen insanlar bilmese de olur. sonuçta bunlar işinize yaramayacak ve size para kazandırmayacak.
  2 -2 ... ozgur demirtas in robotu
 5. 5.
  felsefe bilim değildir. ama bilimin açıklanması için felsefeye ihtiyacı vardır. aksi halde istediğiniz teknolojiye sahip olun ya da istediğiniz bilinmezliği çözün bunun gerçekliğini topluma anlatamazsınız. işte felsefe bu sebepten vardır ve varlığına muhtaçlık olacaktır.
  2 ... inderex