1. 1.
  basit insandır. bu toprakların insanıdır. eşcinsellere karşıdır. uzun saçlı ve küpe takan erkekleri sevmez, yolda görünce laf bile atar. kısacası iğrenç insandır. *
  1 -1 ... slash
 2. 2.
  maalesef ulu sozluk yazaridir.
  2 ... dejavuu
 3. 3.
  zevkleri kendi düşünce yapısı, algı kapasitesi, hayat standartlarına göre değerlendirdikten sonra onlar hakkında sacma, sapıkca, igrenc gibi nitelemelerde bulunan insandır. Bu sadece onun nitelemesi olarak kaldıgında toplumsal sorun teşkil etmez.Ki yeri geliyor bunu en liberalimiz bile yapabiliyor. Sorun bu bireyin kendi normlarına uymayan yaşayış kalıplarına yönelik fiili ve psikolojik yaptırımlar uygulamaya başladığında oluşur. Teokratik devletlerdeki yaptırımlar bu despotizme en güzel örneklerdir.
  1 ... tufi
 4. 4.
  yok bi de onu tartışmasa. Zaten politikayı kuantum fiziğini adam akıllı tartışmayı bilmeyen milletimiz, kafası eren tek konu olan zevkler üzerine de tartışması kendini nasıl geliştirecek. Unutmamak gerekir ki zevkleri tartırşmak, o zevklere sahip olan insanları yargılamak değildir. Zevkleri tartışmak insanın ufkunu açar.
  ... bard of hell
 5. 5.
  cehaletini ve fikirsizliğini sanki birer meziyetmiş gibi bir kaç tabuya dayandırarak ortaya atıp diğer insanların değerleri ve zevkleri üzerinden pirim yakalamaya çalışan insandır. aynı zaman da ne yazak ki sözlükte bir çok örneği olan insan türüdür.

  (bkz: 21 yuzyilda hala metal muzik dinleyen insan)
  ... zerrekadargamiolmayanadam
 6. 6.
  polemik yaratmaya çalışan trolldür. kimisi eğlenceli olsa da çoğusu sıkıcıdır.
  ... stricken
 7. 7.
  kendini 21. yüzyıla uyduramamış insandır. * *
  ... portobello cadisi
 8. 8.
  modernizm rüzgarından etkilenmemiş kaliteli insandır. 21.yüzyılda yok bunu yapan yok şunu yapan insan modunda dolaşanlara gıcık olan insandır. yüzyılların değerinin olmadığının asıl değerin insan olduğunu bilen insandır.
  2 -1 ... acz ve fakr