1. .
  (bkz: iddaa) * *
  ... isildur
 2. .
  futbolun içindeki çarpıklıklara vurgu yapıp futbol nefreti kusmak mantıksızdır.zira sanatta da bir sürü çarpıklık var. bir dolu şarlatan sanatçıyım diye ortalarda dolanıyor.çeyrek oktavlık sesleriyle müzik katliamı yapan sözde müzisyenler var mesela. yada hiçbir oyunculuk yeteneği ve eğitimi olmadığı halde dizilerde filmlerde rol alan milyon dolarları cebe indiren sözde aktörler aktristler var.bu çarpıklıklar daha da çoğaltılır.ama sırf bu çarpıklıklar var diye herhalde müzikten,sinemadan tiyatrodan uzak durmak saçma bir bakış açıısı olurdu.

  siyaset makamında da eleştirilecek bir dolu şey var.ama bunlara kızıp siyasetten uzak kalmak da aynı şekilde saçma bir bakış açısı olurdu.

  bu örnekler çoğaltılabilir.dolayısı ile birey, iyiyi doğruyu talep etmelidir.bozuk düzene karşı mücadele etmelidir.bekara kızıp karı boşanmaz.

  futbol kirli siyasi hesapların,vasıfsız amigo yöneticilerin,militan medyanın elinde oyuncak oldu diye futboldan uzak duramayız.çünkü futbol dünyanın en güzel sporu.aklı başında bireylere düşen görev futbolu olması gereken noktaya taşımaktır.yani taşın altına elini sokmaktır.
  -1 ... ertan erdem