bugün

almanya'da gurbet kupasi adi altinda oynanacak futbol karsilasmasidir.

http://www.maraton.com.tr...2/gurbette-dev-derbi.html

kadikoy'de, sami yen'de kisacasi yakaladigi her yerde cinconu tokatlamaktan cekinmeyen fenerbahcemiz almanya'da tokmaklayacaktir bu sefer.

(bkz: hep kasnak tam kasnak)
hazırlık maçlarındaki o klasik sıkıcı havadan kurtarır hiç yoktan.

gerçi bikaç futbol topu beyinli zevzek zevzek konuşuyor olacak kesin, dostluk amacıyla yapılan bir maç için ama olsun, adı üstünde futbol topu beyinli. ekstra bişey beklememek de yarar var.
böyle bir maç oynanacaksa ve dostluk maçı olacaksa bu başlıktaki ilk iki entry silinmelidir. bir fenerbahçeli olarak en azından şu maç hakkında sidik yarışına girmeyelim diyorum...
macla ilgili maraton.com.tr'da bir fenerbahceli taraftarin isyani;
--spoiler--
sıkıldık artık.buradan aziz başkana sesleniyorum.başkanım lütfen artık hazırlık kamplarında 3.sınıf takımlarla oynamayalım.
--spoiler--
gurbet kupası adı altında yapılacak olan bu maç, dostluk maçı görünümlü olsa da işin aslı iki kulüp için de maddiyattır.
şifreli kanallardan yayınlanmamasını dilediğim karşılaşmadır. dostluk kazansın.
gurbet kupası adı altında oynanacak olan maçtır. sanırım almanya'da yapılacakmış.
iddaa bülteninde tek maç olarak oynanabilecektir.
fenerbahçenin çok rahat kazanacagı bir antrenman maçı .
nerde oynanırsa oynansın kulakların bursa'da olacağı maç.
sayesinde bazı beşiktaşlıların bursaya olan sevgisini dışa vurduğu maç. böyle durumlarda her zaman akıllara fenerbahçe ve galatasaray geldiği için bu arkadaşların kulakları daha çok bursada olacaktır...

edit: valla ben beşiktaş diye bağırmadım. iki-üç fenerli bağırdıysa beni alakadar etmez. ama sezon başından beri her fenerbahçe maçında renk değiştirenleri yakından tanıyorum. bu arkadaşların tuttukları takım bazen küme düşenleri, bazende şampiyonları belirliyor. o yüzden bu takımın ligden kopmaması lazım, kopunca ne yapacakları belli olmuyor çünkü...

edit 2: her takıma ve taraftarına saygı duymak istiyorum ama bazen işler istediğim gibi olmuyor maalesef. adam gelip fenerbahçe-galatasaray maçı başlığında saçmalıyor, biz cevap verince hatalı oluyoruz, neyse sağlık olsun... yinede aklı başında, karşısındakine saygılı her taraftarı tenzih ediyorum bu entryde...
fenerbahçelilerin hiç değişmeyeceklerini gösteren maç olacaktır.

hala beşiktaş'a yüklenmeler yok bursaya olan sevgimizmiş bık bık bık..

ben mi bağırdım kadıköyde beşiktaş diye ?

(bkz: çocuklar inanın çok utanmazsınız)
sonucunu merak bile etmedğim bir maç.
not: tabiki de Standard Liège takımını tutuyorum.
bursa'daki maçın skoru ne olursa olsun fenerbahçe'nin kazanmış sayılacağı maç. *
dostca gececek müsaabaka.

(bkz: ezeli rkabet ebedi dostluk)
(bkz: iyiki varsin galatasaray)

not:fenerliyim
dandik bir kupa maçıdır. hiçbir fenerli olası bir fener golüne bursa'da beşiktaş'ın attığı(!) ikinci gole sevindiği kadar sevinmeyecektir.

(ara: gol haberi)

ps: denizli'den sonra trabzonla beraber gelenekselleşen fenerbahçe'ye gösterip vermeme şenliklerinin ardından saklandıkları inlerinden çıkmaya başlayan fenerbahçe'li ergenlerin varlıklarını hissettirmelerine sebep olan dandik bir maçtır.

(bkz: http://www.mackolik.com/Match/Default.aspx?id=288735)

hala sevinenler varsa diye.
dandik bir kupa maçıdır. hiçbir fenerli olası bir fener golüne galatasaray'a atıldığı için sevinmeyecektir. zira galatasaray maçları artık fenerbahçelileri heyecanlandırmamaktadır...

edit: işbu entry saygısızlık amacıyla yazılmamıştır. sadece bu maç hakkında bile saçma sapan konuşanlara cevap niteliği taşımaktadır...
beşiktaşlıların umrunda olmayan karşılaşma.

(bkz: birbirine havlayan köpekler dost olmuş)
galatasarayın gurbetçi desteği ile kazanacağı maçtır.

not: yorum yok * iyi oynadık ama olmadı..
gs nin çıkmaması gereken maç. nasılsa yenilecekler. ha çıkmayıp 3-0, ha çıkıp 6-0.
maç başlığına bakıyorum febe gese maçı. Arkadaş ne işiniz var benim beşiktaşımla. sktrin gidin maçınızı yapın. şundan 2 hafta önce yok fener tektir, yok gese beşiktaş dosttur. ne oldu uşağım ? birden türkiye'nin iki büyüğü oldunuz? ha sizin olayınız büyüklükse biz beşiktaşlı olarak bu küçüklükten razıyız.
--spoiler--
guti guti pense robinho gelse arkadaşım q7 feneve gömse
--spoiler--
trabzon-bursa süper kupa finaline olabilecek en iyi alternatif.
gereksiz bir maçtır. gurbetçiler kol kola omuz omuza maç izliyor. öyle derbi mi olur lan. kavga gürültü olmadıktan sonra maçın bir anlamı yok.
ucunda kupa varsa fenerin ne yapıp edip cimbom a yenileceği maç olacaktır..
Amacın para olduğu dandik bir kupa maçıdır. Öyle ki 3 milyon liralık bir gelir hedeflenmektedir bu karşılaşmayla.içimizi acıtan kısmı ise bir zamanlar heyecanla bekleyip izlediğimiz Türk spor yazarları derneği kupası ndan sezon öncesi sakatlıkları bahane ederek çekilmeleridir.