bugün

görsel
Dönemin maliye bakanı Mehmet Şimşek toplanan 66 milyar civarındaki verginin, yapılan yollara harcandığını söylemişti ama bilemedim şimdi... Bakandan çok bilecek halimiz yok ya.
ecevit memur maaşlarını ödedik dedi zamaninda.
yol yabmak için kullanılmıştır. yabmak evet. sonra diyorlar ki böyle bir günde bile hükümete sallıyorsunuz. ulan kızılay çıkmış bağış yapın para yok diyor. böyle bir durumda bizim karşıda bakkal mehmet abi var mesela ona sallamamız lazım aslında doğru.
https://www.google.com/am...-maaslari-odedik-39107989
DEPremde yok oldu gitti.
Eğer şimdiye kadar pek fazla kullanılmadıysa kanal için kullanılacaktır.
Zaten son operasyonu hani şu suriye'de olan nasıl finanse edilmiş olabilir ki dimi nasıl olabilir.
Yediler anam yediler, duble yollar yabdılar, sonra o yollar çöktü karadenizde, asla kazandırmayacak yatırımlar yaptılar, organik hoşafa destek sağladılar.
Yol yabdılar, ama bu yollara rağmen bu binalar nasıl yıkıldı anlamak mümkün değil. Yahu bu yollar binaların yıkılmasını önlemek için yapılmıyor muydu ?

Kafamda deli sorular.
21 değil 66 milyar, kalan 45 milyar sıfırlanmışsa demek ki.
Padişahım çok yaşa!!!!

Padişahım çok yaşa!!!
Niye papağan gibi herkes deprem vergisi demeye basladi.

Deprem bolgesine yardim mi gitmiyor?
Cadir mi gitmiyor?
Gida mi gitmiyor?
Ambulans mi gitmiyor?

Su an deprem vergisi ile alakali durum ne tam olarak?
Eksik olan ne?
Anlamiyorum gercekten...
yollara asfalt, memurlara maaaş, müteahitlere hak ediş, dağlarımıza bombe oldular.
Bunu sorana soruşturma açıldı güzel ülkemde iyi mi? Onun üzerine salgında da para toplandı. Ne güzel memleket kimse yiyene neden yedin diye soramıyor. 3 lü koalisyon bile (bkz: nereden buldun yasası) getirmişti. Sebebsiz zenginleşenlerin tepesine biniyordu. Belki fakirdir ama bizi yönetenlere sadece beceriksiz olduğu için kızıyorduk. Hırsız oldukları için değil.
Kelime dizimi ve seçimi bakımından ağır bir şekilde fetö sorusu olduğu belli olan sorunsal. ipneliğin lüzmu yok beyler!
Yerine gitmiş olmalı.
bide sonuna "sorunsalı" diye ekliyorlar ya. çok itici.
akapeli yöneticiler cepledi işte sormanın ne lüzumu var, bilmeyen yok.
işsizlik fonu paraları ve hazinenin yedek akçesi neredeyse orada..
"Çok basit, çünkü çaldılar..."
Şahsım bunun hesabını verecek değil...

“Kongo başkanı”
silivri soğuktur yalnız.
ben hesap vermem.
onu geç işsizlik fonu nerede o kadar işsiz varken paralar patronlara peşgeh çekiliyor. deprem vergileriylede yol yapılmıştır kesin.
o para bitti.

vakıflar dernekler saraylar lüks araçlar italyan kesim kareli ceketler bilal oğlanlar ak troll maaşları...