bugün

konut kredisi düşürmek yerine bu halk için bir şey yapın!!.

faturaları erteleyin, kapatılan iş yerlerindeki işsizler için aylık maaş verin. ama siz vere vere yandaşlar ev satsın diye kredide indirim yapıyorsunuz!!.
500 bin tl altı konut kredilerinde kredi yüzdesi %90 ‘a çekildi bu saatten sonra değil corona mers sosuna bulandırılmış sars gelse bişey olmaz bide evelallah. Sabır ve dua ile *
Sokağa çıkma yasağı getir reis. Yoksa çok vahim bir ülke başkanı olarak anılacak adın.
Reiz konut satamıyoruz vergileri sıfırlasan virüse karşı süper mücadele olacak.
hala hastalığı kapan bütün insanların öldüğüne inananlar var. 12 yaş alti etkilenmiyor, gençlerde hafif seyrediyor.
Her zaman olduğu gibi yine kriz yönetiminde sınıfta kaldığını gösteren açıklamalar.

Yumurta göte dayandı reis, yakında insanlar toplu halde ölmeye başlayacak lütfen bu virüs mevzuunu ciddiye al artık.
Karşı komşuya bile gidemezken, havayolunda yapılan indirim neyimize?!
Başımıza yıkılmak üzere olan evimizde prangalı gibi otururken, konut kredisinden filan bize ne?!
Kapatılan onca işyerinde çalışan binlerce insan kaygıdan kıvranıyorken, ihracat, ithalat ne olaki?!

Maske ve eldiven, kolonya, hijyenik ürünlerin deli gibi artışı ne olacaktır?
Biriken faturalar, vergi borçları?
Fıldır fıldır gezen umarsız yaşlılar?
Gündüz çalışıp, akşam virüs topu gibi eve gelen anneler, babalar?
Fırsatçılar, yamyamlar ceza alacaklar mı mesela...
Ben sade bir vatandaş olarak, en çok bunları merak ediyorum!
işin gerçeği şu, hepimiz allaha emanet yaşıyoruz. Tedbir hijyen sosyal mesafe alanı eyvallah falan ama nafile. Hepsi bir yere kadar. Çünkü çoğumuz çalışmak ve dışarıya çıkmak sonra da eve dönmek zorundayız. Maalesef. Önümüzdeki günler çetin..

Allahtan başka sığınacak kapımız yok..

O yüzden bırakın goygoyu, boş işleri, daim zikir (tevhid) ve sarılın zikrullaha, daim la ilahe illallah..
3 kişi evde oturuyoruz. Diyabet hastası 55 yaşındaki babam müdür diye işe gitmek zorunda kalıyor. Geceleri gözüme uyku girmiyor benim. Sokağa mı çıkmayalım, tamam.
Gençler siz de işe sokağa çıkmadan gidin demi ama yani...