1. 1.
  Tablö hic iyi şeyler söylemiyor. Kırıcı, eyvah eyvah dedirtici bir tablö

  imf, üye ülkelere en az 90 günlük ithalatlarıni karşilayacak rezerv bırakmalarini tavsiye eder. Türkiye'nin aylık ortalama ithalatı ise 20 milyar dolar.

  Bu bilgiler ışığında hazine mevduatları dahil edilmediğinde rezervler 16.5 milyar dolar.

  Ortada spekülasyon, manipülasyon yok. Ekonomiye saldırı yok. Veriler gercek. Veriler ışığında diyebiliriz ki ; durum çok çok ciddi.

  Rezerv tablosu : https://mobile.twitter.co...tatus/1109933663016415233
  6 ... hubel
 2. 2.
  Durumun ciddiyetle ilgisi yok, durum son derece gayriciddi.
  -1 ... gelecege
 3. 3.
  Gelişmis ülkelerin hemen hepsinde insanlar hür iradeleriyle -merkez bankalarının rezervleri de dahil olmak üzere- her konuyu rahatça konuşabilir.

  Bizim gibi az gelişmiş, özgür oldugu tartismalı olan ülkelerde ise bu konularin konusulması, dillendirilmesi yadırganır.

  Düsünebiliyor musunuz insanlar artik verilere düsman oldu. Bu veriler iktidarlarin toz pembe tablolariyla uyumlu olmak zorunda degil. Bu verileri ortaya koyanlar en az sizler kadar ülkeyi seven insanlardir. Lakin bir veri paylasilirken objektif olmak zorundasiniz. Durum Neyse onu belirtmek ahlaki sorumluluktur.
  ... hubel
 4. 4.
  kimse tarafından ilgi görmemiş başlık.

  merkez bankası başkanı bugün açıklama yapmış. rahat olun, rezervlerin azalması dönemsel, bunları öngördük " demişler. yemedik. nasıl bir dönemsel sorunsa bunlar azalma hiç durmuyor.

  https://www.ntv.com.tr/ek...si,iCd3l0ZN_k-4Ltac5D_9vg
  ... hubel