bugün

türkiye'nin gruptaki son maçıdır.bu maça kadar grupta sıralamalar büyük ihtimalle şekillenecektir.
17 kasim 2007 norvec turkiye maci sonrası daha da önem kazanan maçtır.
17 kasim 2007 norvec turkiye maci'ndan sonra iyice kritik hale gelen ve bosna hersek'teki mağlubiyetimizden sonra intikam gözüyle baktığımız maç. * *
kazanacağımız maç. *

edit: sakin oynarsak farka bile gideceğimizi düşünüyorum. yanlız, keşke moldova ya da malta maçlarının birinden galip gelseydik de şu maça garantileyerek çıksaydık diye düşünemeden de edemiyor insan her ne kadar kazancağından fazla bir kuşkusu olmasa da..
rıdvan dilmenin "kaleye turgay abi gelsin, hakan ünsal sola geçsin, ben de forvete geçeyim yine alırız" dediği maçtır
boşnakların fazla kasmayacağı ve güle oynaya kazanacağımız maç.*
kötü hadiseler yaşayabileceğimiz maçlardan biri, geçmişte örnekleri vardır. bu yüzden çok dikkatli olmamız gereken maç.
bosna'nın ''yatması'' gereken maçtır.
hani olur ya, 3 puan alamazsak, trajikomik bir durum olacağı aşikar olan maç. fatih terim felan gitmesin, hepsi kazık çaksınlar milli takıma, senelerce gülüp eğlenelim. dünya kupası nda arjantin i, avrupa şampiyonası nda ispanya yı tutalım.
kankamız bosna-hersek'in bize kıyak geçeceğini düşündüğüm maç.
bosna hersek takımının sanıldığı gibi yatmayacağı maçtır. maça bosna yatar bizde rahat rahat kazanırız diye düşünürsek maçı şimdiden kaybedeceğimiz anlamına gelir. futbolcularımızın norveç maçındaki gibi oynamaları ve çalışmaları gerekir.
eger milli takım kazanamazsa bayram yaptıgımız norvec macının bir anlamının kalmayacagı bir musabaka.
(bkz: formalite maçı)

seyre değmeyecek olan maç. ha rakıyı yudumlarken ilker yasinin sesi iyi bir meze olabilir. *
çok havalandık bir kazaya kurban gitmeyelim temennileriyle izlenecek maç.
15 puanı olan ve herhangi bir amacı olmayan rahat bosna hersek karşısında 90 dakika boyunca konsantrasyonumuzu korumamız gereken maç.
bosna hersek teknikdirektörünün "favori türkiye" demesi sonrası kıllandığım maç.

en son galatasaray için bu laf edilip, 3-2 yenilmiştik.
kaleye hayretin'i koymadığı sürece rıdvanın kuracağı her fantezi veteranlar kadrosuyla bile kazanacağımıza inandığım yani rıdvana katıldığım,skorun absürd bişiler olacağını düşündüğüm (4-2,5-2,5-3 vs.) maç.
ali sami yen'de oynanması son derece yanlış olan maç. ayrıca ne olursa olsun yeneceğimiz de maçtır.
kazanacağımıza ülke olarak inandığımız karşılaşma.
tarihte yasadigimiz final niteligindeki maclardan alnimizin akiyla cikamadigimizdan dolayi supheye dusuren mac. *, *. Ama gecmisten bir ders alindigini umaraktan bir kazaya daha gitmeyecegimizi de dusunduren mac. Ilk yarim saat icinde gol atarsak olayi rahat kopaririz ama devre arasina, golsuz veya allah korusun yenik durumda gidersek o zaman isler zora girer, stres baslar. Bu macin bu kadar onemli olacagini kim dusunebilirdi..
bosna hersek takımında Barbarez (B.Leverkusen), Salihamidziç (Juventus), Bajramoviç (Schalke), Hasagiç (istanbul B.Belediye), Spahic (Lokomotiv Moskova) ve Papac (Glasgow Rangers) gibi yıldız futbolcular yönetime tepki olarak forma giymeyeceklermiş. kazanmak bir yana fark kaçınılmaz oldu artık.
önemli oyuncularını getirmeyen antreman sahası yerine de akmerkezde turlamayı seçen bir takım var karşımızda. * bekle bizi euro 2008
Atv'den yayınlanacak olan maç. Bu sebeble içimdeki bütün heyecan kaybolmuştur; maçı Kanal D yayınlasın kardeşim, ilker-Rıdvan ikilisine doyamadık daha.Ha pardon Rıdvan sahada olacaktı o akşam.
Ridvan Dilmen'in: "o macta ben de oynamak istiyorum" dedigi mactir.

(bkz: 17 kasim 2007 norvec turkiye maci)
son dönemecimiz olan maç.
karşı tarafın turistik amaçlı ülkemize gelmesi ve herhangi bir iddialarının olmayışı ne kadar avantaj ne kadar değil tartışılır ancak türkiye bu tür tartışmalara girmek yerine şu saatten sonra oyununa bakacak kadar olgunlaşmıştır.
gazamız mübarek olsun. geç olsa da,güç olsa da euro 2008'e kavuştuk sonunda.
peşin edit:umarım bu edit ilk ve son editim olur.