bugün

ingilizce, almanca, ispanyolca, çince, kürtçe gibi yabancı dillerden en az birini bilmeyen zihniyettir.

gelişmiş ülkelerde bu yok artık ama, yurttaşlarımızdan bir çoğu hala yabancı dil öğrenmemekte ısrar ediyorlar. üzülüyorum lan hamidolar, bu cahil insanları gördükçe. tamam, yaşı kemale ermiş yurttaşlarımıza yabancı dil eğitimi verilemedi, imkanlar kısıtlıydı; süt tozu içire içire geri zekalı yaptılar bir çoğunu ama internet başında göt büyüten yeni nesil, nasıl hala yabancı dil öğrenmeden rahat rahat gezip tozabiliyor; nasıl bundan rahatsızlık duymuyor; hayret ediyorum, ehe.
(bkz: do you sex)
(bkz: sen istiyor duj verecek yüz dolar daha)
''ingilizce, almanca, ispanyolca, çince gibi yabancı dillerden en az birini bilmeyen zattır.'' tanımını daha uygun gördüğüm başlık.
anadili ingilizce olan insandır.
bilen insandan bi farkı yoktur. şahsen sayılan dillerin çoğunu biliyorum fakat türkiye şartlarında dilimi kullanabileceğim çok fazla bi alan yok. genelevde çalışan kadın bile dilini benden çok kullanıyordur eminim. biliyorum da kendime biliyorum yani. "yolda bi yabancı görünce derdimi anlatacak kadar" derecelendirmesi beynimi s.kiyor zaten yeterince. yoldaki yabancıya derdimi anlatınca başım göğe ermiyor. ispanyolca bildiğim için maaş bağlasın bana devlet ingilizce bildiğim için işim olsun mesela. ama nerdeeee?? önmli olan siyasilerin dilinden anlamak. yabancı dil edinmek istiyorsanız burdan başlayın bnce.
(bkz: do you belive what the fuck you say)
21. yüzyılda neden hala yabancı dil olarak geçiyo sorusunu akla getiren söylem.
ülkemizde sayısı oldukça fazla olan insandır.
En azından ingilizce dahi bilmeyen insandır.

Eğer Türk ise zaten yoruma gerek yoktur.
istiklal marşından bihaber insanlar da varken , bu durumu kimseyi şaşırtmamıştır.
Ayrıca 4. sınıftan beri her seneye "what is your name" ile başlayıp "how much"'lı sorularla bitirmiştir.

Gelişmiş ülkelerde böyle bir problem yok , dilenci bile bilirken bizimki gibi ülkelerde de üniversite öğrencileri bilmemektedir , lakin şartlar da bunu getirir . Zaten işsizken , evde tv başında otururken yabancı dile ne hacet vardır .
ingilizce biliyor havası vermek için ok!, woow! gibi ifadeleri kullanan insanla aynı statütedir.
ne kadar zengin veya kibirli olursa olsun bir yabancı geldiğinde bön bön bakacak ve kendisinden çok daha küçük yaşta birine çevirmenlik yapması için ihtiyacı olacaktır. hele bir de yapılan çeviriyi beğenmeyenleri var ki evlerden ırak. ukalalığın bu kadarı dedirtiyor insana. aman diyim.
güncel Önemli Başlıklar