bugün

(bkz: bravo özgür kız tebrikler)
(bkz: ayşe tatile çıksın)
normal bir insandır. istanbul'da yaşayıp boğazı görmemiş insanları düşünürsek, yurtdışına çıkmamış olmak gayet normaldir. ayrıca 300 euro dediğin 600 tl bunla bir ay geçinen insanlar var. gene ayrıca iş 600 tl ile kalsa iyi, bunun pasaportu da ucuz değil hani.
öğrencidir; parası yoktur. work and travel zımbırtısı için bile gereken parayı toparlayamamıştır.
dünyayı yurt bellemiş insan için bir problem yoktur. uzaya giden insan sayısı 5 haneli değil sonuçta.

(bkz: kapi benim kapim oldugundan bi problem yok)
özellikle avrupa ülkelerinin vize verirken takındığı gıcık tavra kızan insandır. yok ev tapusu göster, yok on bin dolar banka hesabı göster, sorguya çekil... hadi len.
zatialim maalesef. bırakın yurt dışına çıkmayı, bazen güzel istanbulumu gezmeye para bulamıyorum.
tüm dünyaya vize kalksa ne yazar, parası olana yarar.
anadolu insanımın yarısı karnını zor doyuruyor.
bir bayram tatili birleşsede paris yapsak diyen tüketicilerden değiliz efendim.
memleketine dönecek yol parası bulmakta zorlanan insandır.

(bkz: see see see)
(bkz: kaç cigaramız kaldı)
eğitimine bile parasızlık yüzünden devam edemeyen insandır. tercih meselesi değildir yani yurt dışına çıkmak, çıkamamaktır.
Yurduna dönemeyenden daha şanslı olan insandır.
(bkz: 21 inci yüzyılda hala ülkesini gezmemiş insan)
artık çıkaçaktır. çıkmak zorunda kalıcaktır hormonları yüzünden. rusya ile kalkan vizeden sonra fuhuş turizmi artacaktır.

(bkz: her yer natasha)
(bkz: rusya da kızlar istemeden veriyomuş)
inci sözlük deyimiyle (bkz: fakir piç)
21. yüzyılda hala yurt dışına çıkamamış insan diye düzeltsek daha iyi olur efendim.
(bkz: yurt dışına çıkmış olmak için suriye ye gitmek)
(bkz: yurt dışına çıkınca adam olmak)
para olmadıktandan sonra maalesef 21. yy Türkiye'sinde bile insan hi,ç avrupa göremiyor...
s.arabistan`a gelip altı ayda bir izine yurt içine dönen insandan şanslıdır.
fizyolojik ihtiyaçlarını zar-zor karşıladığı için bir yaşam standardını yükseltememiş yurdum insanıdır. normaldir yani.

(bkz: Burası türkiye)
yurtdışına gitmeyi başarı sayan andavalın kelamıdır. ulan ne işim var şimdi benim fransada, italyada, ingilterede elbet birşey olur ne bileyi bir erasmus olur bir bk olur gideriz, alanımızla ilgili bir konferans verilir davet ediliriz gideriz. canım sıkıldı hadi bir roma yapalım. sevgili koluma takar miami yaparımcı değiliz, gerekice kaldırır popomuzu gideriz. diyen insandır. ha bu kim mi e tabiki bu entryi dillendiren yazar.
en iyisini yapmış olan insandır. şayet günümüzde gidenler kendilerini prens ve prenses sanmakta ve asimile olma yolunda büyük bir çaba göstermektedir. Bu demek değil ki hiç gitmesin, elbetteki gitsin ama faydalansın artislik yapmasın.
yüzyılının(!) farkında olduğu için yurtdışı kavramını kaldırmış, sınırları yurt ve dışı diye bölmeyi bırakmış insandır. lakin ne demiş başbakan ben memur muyum ki zengin olmayayım. (bkz: kağıdın yok silmeye, kırmızı topukluyla gidersin sıçmaya.)
yüzyıl kavramının da, yurt kavramının da suni, insan uydurması olduğunu bilen, akıllı, soğukkanlı insandır.
(bkz: para)