bugün

21 yüzyılda hala ağzının tadını bilen insandır.*
hayatın tadını çıkaran insandır. o mangaldaki etin lezzetini başka ne verebilir ki.
ailesiyle ya da arkadaşlarıyla keyifli vakit geçiren insandır. bir de yanında çilingir hazırsa daha ne olsundur.
yapabileni bilmem ama yapamayan çok insan olduğunu biliyorum.
25 inci yüzyılda da aynı şeyi yapmasını umduğumuz insandır.
-abi sen hala mangal mı yapıyorsun?
+manyak mısın oğlum ne mangalı? barbekü bu!
-hee tamam o zaman...
(bkz: yapsa da yesek)
mangala gıcık oluyorsak
çay da içmeyelim
tavla da oynamayalım ozaman..

bunun değil yüzyılla binyılla bile alakası yoktur.
iyi bir insandır.21. yüzyılın götü kalkmıştır çünkü..
çizgili pijama ve beyaz atlet giyen modelleri mevcuttur halihazırda.
sakıncası yoktur.tamamen türk kültürünün bir esintisidir ve kültürü ihya etmenin güzelliğine varılır.
21. yüzyılda yapılmaması gereken bir sürü şey varken onların yanında çok masum kalan bir eylemdir. devam edesi eylemdir.
(bkz: 21 inci yüzyılda hala böyle başlık açabilen yazar)
bu şartlarda yapabileni kutlamak gerekir.
siki taşağına denktir.
"hakkaten la bi mangal yakak" arzusunu uyandıran önermedir.
Terası olan insandır.
(bkz: etobur)
(bkz: kanat benim ha)
20.yy da normaldi de 21.yy da mı ayıp oldu diye sorarlar adama
yüzyıllar boyu bu zevki sürdürmesini bilen insandır.
aile , eğlenmek , kültür gibi kavramları bilen ve en önemlisi gerzek çocuk yetiştirmemek için
çaba harcayan insan .
doğa falan görmeyince , 21 . yüzyıldayız ama sandalyeye oturmuş , kıçından çıkaramayan ,
mala bağlayan insanlarda var , değil mi ?
hayattan zevk almak isteyen insandır arkadaş, ötesi yok. alacaksın mangalını gideceksin bir akarsuyun kenarına, başlaycaksın yakmaya. sarımsak, soğan, biber, domates, patlıcan, közleyeceksin, etini yapacaksın. öncesinde ilerdeki çayırda top oynayacaksın, sonrasında karpuzunu yiyip, çayını içip şekerleme yapacaksın. sonra akşam eve geleceksin, duş alacaksın, yatağına yatacaksın, üzerinde güzel bir yorgunluk ve neden yüzünde olduğunu anlamadığın lüzumsuz bir tebessümle işte yaşıyorum diyeceksin. ha bu arada 21. yüzyıldayız, ama hala elektrik çekmediler arkadaş piknik mekanlarına, hayır çekseler de "elektrikli grill" kullansak.*
ismini barbeque koyunca kınayanların çağını yakalamış olurlar.*
21. yüzyılda hala nefes alan ve alabilen insanın bir üst modelidir.
güncel Önemli Başlıklar