1. 1.
  28 gün olarak bedelli askerlik temel eğitim gün sayısı dün 21 e düşürüldü. e be dallama zaten askerliği ucuza kapattın, devletten ne koparsam kar diye düşünüyorsun, devlet sana yine kıyak yapıp süreyi 21 güne düşürdü, şimdi de çıkmışlar 21 gün kalkmalı diye ağlıyorlar. Yapmayın kardeşim o zaman silah zoruyla askerlik yaptıran yok. Kefeniyle meydanlara gelenler, askerlik şubelerinin önünde afrin pozu verip prim sağlayan dallamakoslar şimdi çıkmış itiraz ediyorlar. alayınız fasa fisonuz. Her itirazda aklınıza vali babasının torpilini istemeyip şehit olan polis özel harekat Ozan Özmen gelsin. Reziller.
  1 -1 ... scaglard
 2. 2.
  Niye para verip gitsin? 21 veya 5. Sonucta gitmemek icin verikiyor o para.

  Not: dovizli yaptim.
  2 -1 ... ruut altmis alti
 3. 3.
  Hem para verip hem 21 gün gitmeyi kabul etmiyorlarsa bedelli yapmasınlar amk. Zorlayan yok yani herkes gibi uzn dönem askerlik yapabilirler.
  1 -2 ... cold man
 4. 4.
  Zaten gitmeyen çoğu kişi işi gücü olduğu için gitmiyor.

  Adam 20 gün de olsa işinden olmuş olucak sorun orada bence. Düzeni bozulmasın diye para ile yapmak istiyor yine düzenini bozuyorsun.
  1 -1 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  reis 21 günden az olması mümkün değil diyince hebele hübele dilleri bir taraflarına dolanmıştır. Ben gideyim lan bu şafaktan sonra.
  -1 ... scaglard