1. 1.
    ilginç bir bedellidir.
    1 -1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
  2. 2.
    tam bir ılıktır.

oglim yapma onu da yapma. onu da ben yaparım senin yerine.

sen sakın o ılık popişini zora sokma.
    ... true
  3. 3.
    annesinin dizinin dibinden ayrılmaması gereken koca eşşeklere askercilik oynatırsanız olacağı budur zaten. ne bekliyordunuz ki. hıammına.
    1 -1 ... dakandaz
  4. 4.
    şimdi diyelim 3.dünya savaşı çıktı. ülke işgale uğramak üzere. biz askerlik yapanlar ne diyeceğiz, "aman bu kardeşlerimiz bedelli yaptı silah tutmayı bilmez, biz onlar yerine savaşırız onlar evde lol oynasınlar" mı? ulan biz kısa dönem yaptık diye komando mu olduk? ki acemi birlik, yani temel eğitim usta birliğinden daha önemlidir çünkü orada teorik ve pratik eğitim alırsın. ateş açmayı öğrenirsin, silah temizlemeyi, kriz anında neler yapılır, saldırı anında ne olur gibi eğitimler. yani o 21 günde en azından silah nedir, nasıl tutulur, ne işe yarar, menzili nedir. türk ordusunun işleyişi nasıldır, ast-üst olayı nedir bir fikrin olur. işgale uğradığın zaman kendini korumak, aileni korumak için bir bilgin olur. senden kimse gidip cudi'de pkk'lı avlamanı beklemiyor. ama temel eğitim la bu. siksok kurslara yıllarca gitmeye üşenmeyip, kritik bir konuda 21 gün gitmenin neyi zorunuza gidiyor anlamıyorum.
    ... gelenek karsiti sekuler hero 2
  5. 5.
    Bu zorluğu minimuma çekmek için Beşiktaş'ın fikstürüne bakıyorum. Askerliği milli takım arasına denk getirmeye çalışacağım. Bir de UEFA kupası maçı kaçırmamak gerekiyor tabi. Ölme eşeğim ölme.. o değilde ne demek askerde Twitter yok??
    1 ... ilim irfan sahibi
  6. 6.
    Askerde telefonum olmayacak o değilde aşkitomla nasıl görüşeceğim.
    ... zaruri
  7. 7.
    Vurduruyordur.
    3 -5 ... compsognathus
  8. 8.
    Gitsin kestirsin daha zahmetsiz gelir belki. Evet.
    -2 ... oytunkaran