bugün

an itibariyle içinde bulunduğum durum.

alkol ve sigara kullanmıyorum, günün 12-13 saati uyuduğum için fazla yemek ihtiyacım olmuyor. evde makarna, bulgur falan vardı idare ettim. abur cubur, kola gibi şeyler asla tüketmem zaten tek sıkıntı evdeki soda stoğunun 8. günde bitmesi oldu ama çok da önemli değil. kız arkadaşım ya da dışarı çıkacağım bir arkadaşım yok o yüzden evden çıkmam gerekmedi. bulunduğum şehirde musluk suyu temiz suya da para harcamadım. günü zaten ortalama 12 saat yaşıyorum 5-6 saat bilgisayarda oyun oynuyorum, digitürk olduğu için maç varsa maç izliyorum, kız kardeşimin netflix hesabı var sağolsun şifreyi verdi arada takılıyorum gün zaten bitmiş oluyor.

bu tarz bir yaşam tarzınız olduktan sonra para harcamaya ihtiyacınız olmadığı için çalışmaya da ihtiyacınız olmuyor herhangi bir gelirim olmadığı için karda değilim ama en azından eksiye düşmedim o da kardır aslında açık ve net.
e uyumuşun kardeşim. yeni gelen uyku vergisinden de mi haberin yok.
Benden söylemesi.Bu halde uzun yaşamazsın.
Sen para harcamamışsında, hayatının 21 gününü haybeye harcamışsın.
hayat ile ilgili hiç bir gayesi olmayan ve bize bunu bir başarı öyküsü gibi anlatan yazar durumudur.

Sen mutluluğun formulünü bulmuşsun kardeş, ne diyim!
yancılığa atılan ilk adımdır.

görsel
ekmekdemi almıyorsun dedirten durum. ayrıca sen bedava yaşamıyorsun, parazit yaşıyorsun. ev ailenin faturaları onlar ödüyor, onların aldığı yiyecekleri yiyorsun, onların aldığı giyecekleri giyiyorsun ve yaşını bilmem ama muhtemelen bundan utanman gereken yaştasın ama övünüyorsun. tuhaf doğrusu.
Bi ara benim de yaşadığım durum. Balıkesire bir ağabeyimi ziyarete gitmiştim. Biraz zengin ve daşşaklıymış o zamana kadar sadece durumu iyi sanıyordum. Evlerinden birine yerleştirdi beni. Lokantaya falan gidersen ara haber ver dedi. Gittiğim yerlerde garsona telefonu uzattım ve ne istediysem yedim. Takıldığımız kafe arkadaşınınmış çaya da para almadılar. Evin dolabı zaten ağzına kadar doluydu, içkimizi de aldı. Kral adamdı. Bilet dahil tek kuruş harcamadım. Evet. Teşekkürler.
Şahanın o efsane skeci aklıma geldi ah Şahan ah.
çok şaşırılacak bir yanı olmayan olay. bir süre sonra canınız hiçbir şey çekmiyor ve hayatınız yat-kalk-sıç-tekrar yat döngüsüne giriyor. uyumak ve sıçmak parayla olmadığı sürece sıkıntı bu şekilde devam açık ve net.
bu adam niye utansın! 6milyon işşiz ordusu yaratan devlet utansın.
Para harcamamayi alışkanlık haline getirmeye çalışılıyor demektir.
21 gün şeysi.
kapitalizme karşı tek başına savaş açmış bir bireyin eylemi/eylemsizliği.
çarşı iznine müsaade edilmeyen yerlerde askerlik yapan ve sigara kullanmayan mehmetçikler için sırandan bir durum.
hala yaşıyor mu acaba birisi kontrol etsin.
21 günde harcadığım paranın haddi hesabı yok.
Olum orucuna gıren sahıs ııcn normaldir. Yada olmüş biri icin col normal cunki aksi dusunülemez.
güncel Önemli Başlıklar