1. 1.
  chp istanbul il örgütü tarafından düzenleniyor. bulutsuzluk özlemi ve volkan konak da şarkılarıyla destek verecek.

  "barış"ın adını anmanın bile "terör"le bağdaştırıldığı şu dönemde, bu etkinliği önemli buluyorum.

  alışılmış şovenist dilden uzak, tüm toplumu kucaklayan ve akp iktidarının ülkeyi getirdiği uçurumu da iyi ifade eden bir çağrı metni de var chp istanbul'un:
  "Kötü ve karanlık günlerden geçiyoruz. Ölümlerin iktidar eliyle, iktidar diliyle hafifleştirildiği, yitirilen canların bir istatistik verisi gibi yalnızca sayıya indirgendiği uğursuz günlerden geçiyoruz. Yaşanan felaketleri normalleştirmeye, bizleri kendi elleriyle yaratacakları felaketlere alıştırmaya çalışan iktidar döneminden geçiyoruz.

  Toplumsal barışımızı, huzurumuzu, bir arada yaşama arzumuzu, kültürel renkliliğimizi ve zenginliğimizi baltalamaya yönelik girişimlerle boğuşurken, dışarıda da AKP iktidarı eliyle sonu belli olmayan maceralara sürükleniyoruz.

  insanlık tarihi daha önce de savaşın ve ölümün dilini kutsayan liderler, toplumlarını korkunç felaketlere sürükleyebilen iktidarlar gördü.

  Hırsları akıllarının önüne geçenlerin vaat ettiği acıları yaşadı insanlık. Bebekler, çocuklar öldü, genç erkekler, genç kızlar, yetişkin ve ihtiyar; kadınlar ve erkekler öldü, canlılar öldü, doğamız öldü. Her savaşta aslında ilk önce insanlık öldü.

  Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” şiarıyla 21 Eylül’de Kartal Meydanı’ndayız.

  AKP iktidarının savaş çığırtkanlığına karşı barışın sesini yükseltmek, iktidar liderinin kibirli buyurganlığına barış şarkılarımızla yanıt vermek için…

  Faşist iktidarlar gider, halklar kalır demek için…

  insanlığımızın AKP iktidarı eliyle öldürülmesine izin vermemek için…

  Sanatçılar, aydınlar, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve tüm halkımızla birlikte 21 Eylül’de barış için saat 19.00’da Kartal Meydanı’ndayız.

  Barış, barışa inananlarla gelir. Barışın mimarı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceğimiz Barışa Çağrı mitingimize katıl, barış çağrımıza, barış şarkılarımıza bir ses de sen ver…
  Tarih: 21 Eylül 2012 Cuma
  Yer: Kartal Meydanı
  Saat: 19.00"
  1 -5 ... anadol
 2. 2.
  bir siyasal hareketin içinde barış ve liberal kelimeleri geçiyorsa bil ki o hareket memleket menfaatine değildir diyerek siktir etmenizi tavsiye ettiğim miting.
  5 -2 ... vigilante8
 3. 3.
  şaşırmışlıktır. ne konseri ne barışı ne mitingi..
  -1 ... milyoner
 4. 4.
  al gülüm ver gülüm mitingidir.bdp lilerde gelirse geri çevirmeyin.devrimci dayanışmaya ihanet olmaz...
  2 -2 ... sonsarkiyicalkemanci
 5. 5.
  akp şakşakçılarının ve onlara akp'nin dönemsel ihtiyaçlarına göre zaman zaman lokomotiflik, zaman zaman vagonluk yapan klasik mhp'Li faşistlerin tepkisini çekeceği baştan belli olan miting.
  1 -1 ... anadol
 6. 6.
  pkk nın ve abisi emperyal güçlerin lokomotifliğini her zaman yapan solcu dümenine yatan alevistlerin tepki gösterene faşist yaftası yapıştıracağı baştan belli olan miting.
  2 -1 ... vigilante8
 7. 7.
  gurup yorumu davet etmeyi unutmasalar bari dediğim mitingdir.

  malum halkların kardeşliği zavazingosu var ya o bağlamda şey ettimdi. solisti canlı bombacının arkadaşı çıkmıştı.
  2 -1 ... ayazhan