1. 1.
  türk silahlı kuvvetleri'nin ırak'ın kuzeyine başlattığı harekat.

  http://www.tsk.mil.tr/10_...klamalari/2008/BA_14.html

  '' Türk Silahlı Kuvvetleri; yurt içindeki operasyonlarına devam ederken, Irak kuzeyinde üslenmiş PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarını etkisiz kılmak ve bölgedeki örgütsel altyapıyı kullanılmaz hale getirmek maksadıyla, 21 Şubat 2008 günü saat 10:00-18:00 arasında, belirlenen hedefleri karada konuşlu uzun menzilli silahlar ve Hava Kuvvetlerine mensup uçaklar ile etkili bir şekilde vurmuştur.

  Başarıyla icra edilen ateşle taarruzdan sonra, aynı gün saat 19:00 dan itibaren Hava Kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatı başlatılmıştır.

  Bugüne kadar icra edilmiş olan hava operasyonlarının devamı niteliğindeki kara harekatının hedefi, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü olup; sivillerin ve Türk Silahlı Kuvvetlerine düşmanca bir harekette bulunmayan yerel unsurların harekattan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir.

  Irak'ın toprak bütünlüğüne ve istikrarına özel bir önem veren Türk Silahlı Kuvvetleri, planlanan hedeflere ulaşılmasından sonra, en kısa zamanda yurt içine dönecektir.

  icra edilen harekatın, bölgenin teröristler için kalıcı ve güvenli bir üs bölgesi olarak kullanılmasını önleyerek, Irak'ın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

  Basın mensuplarının operasyon bölgelerine girmemeleri, kendi can güvenlikleri ve harekatın emniyeti açısından önem taşımaktadır.

  Gerektiğinde kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

  Saygı ile duyurulur.''
  11 -1 ... shalamar
 2. 2.
  girip çıkmaktan ülke olarak boşalma durumunun devamı olarak görülebilecek harekat. (bkz: ohhşşşş)
  5 -4 ... ethembaki
 3. 3.
  hiçbir askerimize bir şey olmadan bitmesini istediğimiz harekat. şimdi çadır kuranlar nerde? ben hala göremedim kendilerini tiyatro sahnelerinde.
  13 -3 ... fabala
 4. 4.
  terk edilmiş topraklara yapılan harekattır.

  edit: ulan kötü oyluyorsun bunu. sanki yalan atıyorum. hırsız soyduğu bankada polis gelsin diye bekler mi ?
  14 -13 ... yamuq
 5. 5.
  amerika nin eliyle gosterdigi yerlere gidilip 'ceee biz geldik biz turk askeri' seklinde diyaloglar esliginde yapilacak harekattir.

  hamis:eksileyen arkadaslar icin;kahraman olan turk askeridir.fakat ne kadar aci olursa olsun turk devletini yoneten bir baska ulkedir.
  5 -10 ... karakuzusu
 6. 6.
  tsk'nın resmi açıklamasına göre 21 Şubat 2008'de yapılan hava operasyonunun ardından saat 19:00 itibarıyla başlayan, herkesin ısrarla sürpiriz olmadığını yolunda yorum yaptığı fakat teröristler ve ırak yönetimi açısından beklenmedik olması kuvvetle muhtemel kara herekatıdır.
  2 -1 ... grup vitamin
 7. 7.
  Türk ordusunun k.ırak a bugün itibarı ile baslatmıs olduğu harekat.
  amaç her ne olursa olsun askerimizin birtek kılına dahil zarar gelmeden
  bitmesi dilenen.
  Allah yardımcımız olsun.
  2 ... sustum
 8. 8.
  allah utandirmasin dedigimiz harekat.
  11 -7 ... hamas
 9. 9.
  roj televizyonunda iki türk askerinin öldüğü söyleniyor. ulan bile bile ölüme gönderiyorlar askerimizi.
  1 -3 ... exodium
 10. 10.
  "Irak'ın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir."

  Türkiye'nin ırak'a istikrar ve iç barış götürmesi asıl amaç olmadığına göre neden bu açıklamaya böyle bir şey eklersin ki? Kelin ilacı olsa başına sürer demezler mi adama? istikrar, iç barış ve türkiye? bü üç kavram yanyana komik durdu değil mi? ne zaman çok gelir oldu türkiye'ye de, dağıtır olduk?

  ırak'tan çıkamayan amerika, sonunda Türkiye'yi de çekti işte girdaba. aferim.
  5 -3 ... shadowhook