1. 1.
  ak çete eğer gitmezse doğumuzda en kötü ihtimalle bir tane özerk bölgeyi göreceğimiz haritadır.

  (bkz: allah göstermesin)
  3 -1 ... cerevesta
 2. 2.
  son seçimlerde görüldüğü üzere doğuda ayan beyan bir devlet kurulma yolunda gidiliyor. akşam televizyonda denk geldim diyarbakır'da kamu binalarının isimleri koca koca puntolarla kürtçe yazıyor. gidişat bunu gösteriyor. bugün olmazsa yarın doğu elden çıkacak. bana kızacaklar biliyorum "ülke nereye bölünüyor" diye, ama kürtler devlet kursalar açlıktan ölürler. türkiye kapılarını tamamen kapattığı takdirde. şimdiki gibi dağdaki teröriste kucak açarsa daha farklı mevzular bekler bizi.
  4 ... petitjoueur
 3. 3.
  Stratfor, 1996'da Yahudi istihbaratçı George Friedman tarafından kurulan bir istihbarat birimidir. Stratfor aynı zamanda "Gölge CIA" olarak da bilinir ki bu tanımlama Stratfor'un ne olduğunu anlamanıza az çok yardımcı olmuştur. Stratfor'un kurucusu Friedman, 2009 yılında "Gelecekteki 100 yıl" adında bir kitap yayınlar. Bu kitapta, Türkiye'nin 2050 yılındaki haritasının şu olacağını öngörür kendileri:
  http://3.bp.blogspot.com/.../m-OdZ-5syXQ/s1600/c3.png
  1 ... kavanozkapagi
 4. 4.
  7 bölgeden oluşan ülkemizin eyaletlere bölünmesi ve 7 eyaletten oluşan bir ülkemiz olması. tahmin ettiğiniz üzere de malum devletin türkiye cumhuriyeti içerisinde kurulması.
  ... barackobama
 5. 5.
  okuduğunu anlamayanların türkiye harîtası zannetikleri kendi kendini gazlama ürünü. ayrıca türkiye'nin toprak olarak genişleyebileceği ilk bölge güney azerbaycan'dır ama harîtada yok. ahanda buraya yazıyorum öyle olacak.
  ... ankakusu