bugün

hoşgeldin 11 ayın sultanı...

sayın cumhurbaşkanımız, eşi hanımefendi ile bir vatandaşın evine iftara gitmiş bu sene de...

her sene olduğu gibi yine yer sofrasında görüntü verilmiş;
görsel

eee bu ne?
70'li yılların evi bu.

hani şahlanan türkiye, hani kıskanılan türkiye?

oysa ki cumhurbaşkanımız mitinglerde türkiye'yi bundan çok daha farklı anlatıyor.

ama vatandaşın durumu, kendi seçmeninin durumu işte tam olarak bu.

ümmetimiz hala tüplü televizyon kullanıyor.
görsel

ha bu arada sayın emine hanım'ın çantası, iftara gidilen evden daha pahalı;
görsel

ben mutmain oldum şahsen. umarım siz de mutmain olursunuz da 128 milyar dolar nerede diye sormazsınız.

kaynak: tc cumhurbaşkanlığı.
https://twitter.com/tcbes...tatus/1382398829534842887
mutmain olamadım açıkçası, 128 milyar dolar nerede?
Bu şey değil mi ?.

Bedava dağıtılan battesli iftar organizyasyonu.

(bkz: swh).
fırından pide alacağız daha.
Hani birlikte iftar yasaktı?
görsel
Şu bakış herseyi özetliyor konuşmaya gerek yok.
Borel viralidir.
Aynı sofradan bile yemiyorlar.

Bu sefer kalabalık aile seçmemişler. Pişen yemek yetmez diye düşünüp merhamet ettiler herhalde.
(bkz: 128 milyar dolar nerede)
Bilindik ramazan pozları. Yarın öbür gün de herkes kıyamdayken secdeye varan namaz pozları gelir
halkim adami masallah. iftardan sonra ozel jetine binip sarayina gidecek.
Çantayı da götürmüş mü?
Bir aile kuru ekmeği bulabiliyor ve hele ki o ekmeği cumbaba ve firsit ledi ile paylaşıyorsa fakir olamaz. Ih... inanmam.
Sıradaki görüntü süleyman soylu'nun sınır karakolundaki yer sofrası görüntüsü olmalı. Her ramazan hiç şaşmaz.
Badem unuyla yapılmış pasta nerede amk bakışı var kadında * .
Yerde yemek fakirlik değildir .
Yerde yemek yemek fakirlik demeyelim de görgüsüzlük diyelim. Belirli geleneklerden geçip kendi çağını yakalayamamak mantıksız geliyor. Haa ‘abi yerde yemek yemeyi seviyorum’ diyene lafım yok, lakin bunu meşrulaştırmak saçma geliyor. Mr. Erdoğan’a gelince, bacakları ağrımıştır.
Yerde yemek yemek fakirlik demeyelim de görgüsüzlük diyelim. Belirli geleneklerden geçip kendi çağını yakalayamamak mantıksız geliyor. Haa ‘abi yerde yemek yemeyi seviyorum’ diyene lafım yok, lakin bunu meşrulaştırmak saçma geliyor. Mr. Erdoğan’a gelince, bacakları ağrımıştır.
artık bana çok yavan geliyor yapmacık geliyor. samimiyet arıyorum bulamıyorum hepsi kurgu gibi.

14 yıl oy verdim bu adama ya bunlar değişti ya benim çakralar açıldı.
gururlandırmış görüntülerdir. tabi ayakta uyuyanları.. aklı biraz çalışan insanlar şu görüntülere bakıp gururlanmaz veya mutlu olmaz. aksine üzülür. neden mi üzülür ?

en başta bu bir şov programı değil. cumhurbaşkanı hali hazırda girdiği seçimi kazanmış ülkenin en tepesindeki yönetici. böyle şovlara gerek yok. bu organizasyonların nasıl yapıldığını az çok bilen herkes o ailenin bu 2-3 saatlik süreçte ve evvelinde günlerce ( güvenlik vs ) ne kadar büyük sıkıntılar çektiğini bilir. sonrasında madem böyle bir şey yapılacak neden onlarca kamera vs eşliğinde yapılıyor ? madem cumhurbaşkanı ve sevgili eşi halktan birileri hiçbir kamera veya yüzlerce güvenlik olmadan gitsinler bir aileye iftarlarını yapsınlar. hatta gittikleri aileye yardımlarda bulunsunlar. bak o yapacakları yardımda benim 1 tek kuruşum varsa hem cumhurbaşkanına hem yardım yapılan aileye helal olsun. ancak bu işi şova dökersen ve insanları zor durumda bırakıyorsan o işte bir yanlışlık var derim. aklı olan herkes der zaten..

ardında haber ekipleri ile cuma namazına giden, ardında haberciler ile böyle organizasyonlara giden, 15 yaşında çocukların bile inanmayacağı kurgu olaylar ile "kahraman" havası verilmeye çalışan tüm siyasetçiler bizden uzak olsun. ismi cismi partisi siyasi görüşü vs fark etmez.
21. Yüzyılda bir aile, büyüklüğü ile övünen ülkenin cumhurbaşkanını yer sofrasında, kıt kanaat iftarda ağırlıyor.
O ülke 20 yıllık iktidarda nasıl fakir insan bırakmış? Yazıklar olsun o iktidara.
Ayrıca daha önce erdoğandan başka hiç bir cumhurbaşkanının iftara evlere gittiğini görmediğini söyleyen ayıoğluayı arkadaşlara böyle ezberlenmiş bir görgüsüzlüğe maruz kalmadıkları için şanlı olduklarını hatırlatırım. Görmemenizin de üç temel sebebi vardır 1. Ayıoğluayı troll olmanız
2. Muhtemelen yaşınız yetmemiştir
3. Üstteki iki gerekçe olmasa dahi onların yaptıkları yardımlar bu kadar şova dönüşmezdi.
ağzında kuşta tutsan boş reis. abbas yolcu.
Hani iftarda toplanmak yasaktı.tum topluma örnek olması gereken birisinin böyle yapmaması lazım.
Tepsiler gıcır gıcır, reyis gelirken saraydan kendi getirmiş heralde, birde bir fakirlik itemi olarak tüplü televizyonda hala iş görüyor *