bugün

göremeyeceğimi düşündüğüm teknolojik açıdan çağ atlayacağımız yıllardır. *
bu kadar karamsar olmaya gerek yok.

(bkz: güzel günler göreceğiz güneşli günler)
ülkemizde ki madenleri çıkarabilceğimiz yıllardır. malum 2023 de anlaşma bitiyor.
Güzel yurdumun yaşam kalitesi açısından bugünden daha iyi 2030 lu yıllardan daha kötü olacağı yıllardır.
Benim göremeyeceğim yıllardır.
kanye west'in amerika başkanlığını alacağını iddia ettiği yıldır.
buruk geçmiş yıllardır. arada mutluluklar da olmadı değil.
uçan arabalar goremeyecegimiz ama daha gerçekçi oyunlarin çıkacağını farz ettigim yıllar.
(bkz: meme)
nişanlanmış olup evlilik hazırlığı yapıyor olabilirim. ya da çoktan öbür tarafa göç etmiş olabilirim belli olmaz.
3. Dünya savaşının çıkması ve dünyanın kaostan geçilmemesi.
bir sevgili lan lütfen. sevgisizlikten şuraya kusacağım.
amerika'da kalıcı oturma iznine sahip olabilirim. ondan sonra vatandaş da olabilirim aynen kalabilirim de. ama bunu 2020'li yıllarda edineceğime eminim.
yarından bile beklentisi olmayan bir toplumuz günü birlik yaşayan insanlara 2020'li yıllardan beklenti sormak biraz absürt olmuş.
Kuzey Kore ve Amerika arasındaki 'benim füzem seninkinden büyük' atışmasının eyleme dökülmüş olması. Azcık dövüşün de izleyek uzaktan.
görürsem o yılları mezun olmuş olarak görmek istiyorum mümkünse.
çomarsız bir ülke.
Ak parti iktidarının devam ettiği yıllardır.
2010'lu yıllarda bu zamanlar bana hep uzak gelirdi fakat şimdi zaman ne çabuk geçmiş diyorum.
şimdi içinde bulunduğumuz 10 yıldir. bu on yılın 5'te 1'i bitmiş durumdadır. 10 yıl sürecek olan bir on yıldır.
covid ile, savaşlarla, ekonomik krizlerle hatırlanacaktır.
hiçbir felaketin, belanın, musibetin, iğrençliğin, pisliğin, hayal kırıklığının eksik olmadığı yıllar.
ve zaten sende yorgunluk ve bıkkınlık varken, bıktığın şeyin daha da beterini görüyorsun, herşey daha da rezil hale geliyor....
bir de bu yıllar için çocukken uçan arabaya bineceğiz, herşey çok güzel olacak diye umut ediyordum.