1. 11.
  "kınadığını yaşatırmış"

  da rabbim bu biraz ağır oldu be....
  4 -1 ... kel sarman
 2. 12.
  Zaten kısmen yasak olanın hepten yasaklanmasıdır.

  Bizim müminler pek bilmezler, suudiler arap ülkelerine kota uygulamaz, diğer Müslüman ülkelere uygularlar. Yani arapsan yirmi kere haccetsen sıkıntı değil, aynen devam edebilirsin. Arap Değilsen bekle babam bekle, ömrün tükenir hac sırası gelmez.

  Sebep? Açıkça itiraf etmezler ama kuran'daki bir çok ayetten hareketle arap olmayanları pek o kadar Müslümandan saymazlar.

  Avrupalılar zamanında yeteri kadar rahat haccedemiyoruz bahanesi ile haçlı seferlerini başlattılar ama bizim müminlerde o kadar din gayreti yok. Bir de bunların kralı ölünce yas tutuyorlar!
  1 -2 ... rumeli71
 3. 13.
  Yapılacak en doğru şeydir.
  2 ... bumerang
 4. 14.
  Bizde bu kadar dert yok. Bu ateistlere,zındıklara ne oluyor.
  Yahu size ne. Namaz bizim,oruç bizim,hac bizim. Derdi sizi niye geriyor.
  Siz çiçek pasajı,barlar sokağı,tepecik kerhanesi ne zaman açılacak onu düşünün.
  3 -5 ... ezer gecerus
 5. 15.
  Hastalık var toplulukla ibadet yasaklanıyor diye sevinen adam. Salgın sadece müslümanları vurmuyor herkesi vuruyor, sevinilecek bir durum yok. Üstelik dinimiz evimizde de yaşanır. Namaz kilanlar yine kılıyor, dua ediyor. Biz sizler içinde dua ederiz.
  4 -3 ... giden gider
 6. 16.
  nekadar basit seviyesiz bir başlık ve yorum tam çocukca.
  2 -3 ... kalahari 1
 7. 17.
  a.k. partisi'nin dine vurduğu bir darbedir.
  bir kafir olarak beni bile rahatsız etmiştir. özellikle bu ortamda müslüman ahalinin çöllere yolculuk yapmasının böyle bir engele takılması yanlıştır; bırakınız gitsinler bırakınız gezsinler...
  3 -2 ... baftan
 8. 18.
  Kafalarına kakmamız yobazların zoruna giden yasaktır.

  Ey eblehler, kalın kafalı olduğunuz için anlamıyorsunuz ama ibadetiniz yasaklandı diye sevinmiyoruz, zorunluluk karşısında, zamanında yine zorunluluk karşısında yapılanları yapmak zorunda kaldığınız için seviniyoruz.

  Len siz değil misiniz, memlekette döviz yok, görmezden gelip, CHP haccı yasakladı diyenler? Siz değil misiniz ikinci dünya savaşında cihat için milyonlarca asker toplamışız, kendilerini, hayvanlarını yatıracak yer yok, bir kaç metruk cami ahır yapıldı diye şunca yıl tatava edenler?

  Valla şu hallerinize baktıkça imana gelesim geliyor, Allah kimseyi ayıpladığını başına getirmedikçe öldürmezmiş, o hesap...
  2 -1 ... rumeli71
 9. 19.
  her zaman ki yorumumu yapayım.

  (bkz: ipne basın bunu da yazın)
  1 -1 ... narcomedian
 10. 20.
  Yok ya yasaklamasalardı, götürmeye devam etselerdi.
  insan hayatı bu kadar ucuz zaten onlar için, hayret bu neyin hassasiyeti.
  ... whirlpool