1. 1.
    emlak balonu patlamasıyla çıkacak krizdir.
    3 -1 ... yapaytarihci
  2. 2.
    Başlığı ben açmak isterdim fakat 2016 yılında açılmış.

Bir currency krizi olarak başlayıp dolar, euro vs. büyük para birimlerinde %100 ve üzeri enflasyonla birlikte gelen küresel ekonominin küçülmesiyle slumpflasyona dönüşecek olan küresel ekonomik kriz.

Önümüzdeki yıl bütün dünya krizde olacak, belki singapur gibi bir kaç ülke sıyrılır ama genel bir kriz yılı olacak.

Krizin sebebi demokrasi denen düşük zekalı insan gruplarına oy hakkı verilmesi sistemi ki bu deliliktir.

2020 yılı küresel ekonomik krizi 2021 yılında dünyanın gördüğü ilk nükleer savaşı başlatacak eğer dünya halkları barış için diretip demokratik hükümetleri düşürmezlerse.

Önümüzdeki yıl bu başlığa bakıp bakıp demokrasiye çok küfreden olur umarım.
    1 -2 ... gelecege
  3. 3.
    3. sıradan kendime rezervasyon ayırttığım kriz. 2020'ye kadar dayanırsak çok iyi. Ülke her an patlamaya hazır.
    -1 ... cerevesta
  4. 4.
    Bence 2020'de gokten kemik yagmasi daha olasi.
    1 -2 ... martin scordese
  5. 5.
    Nukreele kadar iyidi. Montaigne da diyor aynısını. Şu denemeleri yazan adam.
    ... kontrollu insan
  6. 6.
    Her sene aynı muhabbet

Kriz var diyorlar havalimanları, otobüs firmaları rekor üstüne rekor kırdı

Bodrumlar çeşmeler dolup taşıyor.
    -3 ... laz ziya
  7. 7.
    2020'de dolar ve euro uçacak, mülteci krizi daha da derinleşecek.... Zaten başka bir seçenek yok ki. Gardaş bura Türkiye.
    -2 ... dorandoran
  8. 8.
    eczanede 20 gün önce 3.5 liraya aldığım sonta kateteri %100 zamla 7 lira olmuş.
    1 -1 ... recomax
  9. 9.
    18 tl olan 1kg kaşar peyniri 38 tl, 22-25 tl arası olan 5 litre sıvı yağ 45 tl. Elektrik ve dogalgaza zam %40 civaarında. Sarımsak 80-10₺,tl arası, badem 80-90 tl arası oldu. Sordugumuz zaman enflasyon %9-12.

Edit; eksi atan ve atacaklar, yalan söylüyorum ithamıyla atılir yazdıklarıma eksi. Süphesi olan, ispat isterse, gelsin, misafirim olsun. Market fişlerini göstereyim.
    4 -1 ... huzursuz adam
  10. 10.
    Lan yavas lan, bak ben ki lan-ulan dememeye ant icmis insanim, bana lan dedirttiniz, sizi tebrik-takdir-tahsir artik ne b*k ise onu ediyorum.

Kriz gelirse (2016-2018 donemindeki daralma azalmaya basladi) yalnizca akp’lisine girmeyecek, chp’li isverene de girecek.

Ve pc oyunlarinda gordugu aksiyonu gercek yasantida deneyimlemeye calisip teror orgutlerine katilan liseli cocuklar gibi savas-kitlik donemi heyecanini yasamaya calisan buyumus liseli tavirlari takinacaksaniz, dedigim gibi, biraz yavas.

Daha coook caglar-sureler var onumuzde, birbirimize soz edecegimiz. Yavas.
    3 ... alpertunna