1. 1.
    afedersiniz ama bankaların şerefsizliğindendir.

finansbank'ın enpara.com üzerinden aldığınız kartlarında eft ve havale ücreti kesilmiyorken, diğer bankalarda bir ton kesinti meydana geliyor. finansbank bunu sağlayabiliyorken diğerleri niye sağlayamıyor çok merak ediyorum. sürekli birilerine para gönderiyorsanız tek bir banka seçeneğiniz var, yıl 2019 ve bu banka eft/havale ücreti almayan tek banka, alternatifi yok.

bankanıza paramızı koyuyoruz, koyduğumuz parayı hayvan gibi işletiyorsunuz, bankanız bundan kar ediyor. bu da yetmezmiş gibi bir de eft ve havale kesintisi yapıyorsunuz. ayıp be!
    8 ... zera
  2. 2.
    anladığım kadarı ile mantalite şu;

"istemiyorsan kullanma kardeşim kan benim damar benim."

hadi bankalar .... onu anladıkta acaba devlet buna bir müdahalede mi bulunsa?

bence devlette sesini çıkarmaz. işin ucunda kazanç var, haklı haksız.. sonuçta adamlar parayı götürüyor.

hesap yapalım havale/eft ücreti 1 tl baz alalım bir ay içinde 1 milyon eft/havale yapıldığını düşünelim..

anlatabildim mi?
    1 ... butarzdabenim
  3. 3.
    Eğer bir bankadan örn. YK den maaş alıyorsan eft ücreti almıyor. Adamlar koskoca türkiye para döndürüyor. Kaç bin tane çalışanı var. Herkes eft yapsın o zaman adam nerden para kazanacak. Bu çark neyle dönüyor haberin yok. Alıcak tabi ama cüzi bi miktar. Sen tanımadığın biri için bedava iş yapar mısın ? Yapmazsın. Adam kamyon para döksün. Milyonlar verip yazılımcılara sayfalarca kod yazdırıp, uygulama internet sitesi, üst düzey güvenlik için para ödesin. Sen eft den benden para kesme de. Oldu am.k. Cahil cahil konuşmayın.
    1 -6 ... shamballa
  4. 4.
    Olmayandır. Kuveyttürk ve vakıfbank kullanıyorum para falan kesilmiyor.
    ... ktm li aynasiz
  5. 5.
    Normaldir.

Hacı baba tekkesi mi ulan bu bankalar her şeye itiraz. Bir tuşa basıp ülke içi, dışı her yere para gönderebiliyorsun fakat neden para ödüyorum diyorsun. Risk almıyorsun, yol ücretine katlanmıyorsun e daha ne?

Nakliye firması tutup, neden eşyamı bedava taşımıyorsun demek gibi bir şey.

Kurulan sistemler, güvenlik için alınan önlemler bedava mı sanıyorsunuz?

Eft havale ücreti ödemeyeceksen kalk kendin götür paranı istediğin yere.
    1 -3 ... sus ve yazmaya devam et
  6. 6.
    bu tarz şeylere para veriliyor mu ya. yoksa siz hala...
    ... cemxx
  7. 7.
    üstte yol ücretine katlanmıyorsun diyenler olmuş, yıl 2019 arkadaşlar bu işlemler dijital olarak hallediliyor, umarım bundan haberiniz vardır. ne yolu?

garanti bankasından iş bankasına yaptığım 1800 tl civarı eft'ye 98 lira civarı ödüyorum. sizce bu normal bir ücret mi?

yolladığım kişinin hesabının bağlı olduğu ilçe ile benim hesabımın bağlı olduğu ilçe aynı. ilçe içi eft yapıyorum 98 tl kesiliyor. kafayı mı yediniz? yol bile yok burda iki şube de yan yana hatta. siz bayağı alıştınız herhalde vermeye...
    2 ... zera
  8. 8.
    Kafalara bak adamlar oradan para almasa ne yaparmış.

Lan senin o karttan yaptığın her harcamadan adamlar para alıyor zaten hiçbir şey yapmadıkları halde. Üstüne kredilerden tonla para sömürüyorlar. Bununla da kalmıyor dövizde neler götürüyorlar. Açın bir banka makaslarına bakın nasıl dünyaları kaldırıyorlar daha böyle tonla şey.

Bizim millet kadar dolandırılmayı seven başka millet yoktur. Adamlar dolandırıyor bizimkiler e ama onlar da haklı diyor kanına işlemiş bu halkın bu durum.
    2 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    Müşteri bulabilmek için enparanın kullandığı bir başlık. Oysaki pek ala CepteTEB, ve birde kuveytturk'ün kurduğu benzer bir sistem var.
    1 ... humussuztoprak
  10. 10.
    Yattığın yerden götünü kaşıya kaşıya para gönderiyorsun 1tl lik ücret de zoruna gitmesin bir zahmet çok zorunuza gidiyorsa gidin çekin paranızı elden verin. Bu milletin enayiliği ile ölücülüğünün bir sınırı yok sanırım.
    -1 ... enkidu1986