1. 1.
    bor sıçacağız diyorlar. bakalım
    4 -1 ... n dakota
  2. 2.
    Chp nin 16 yıllık iktidarı bitip rte geldiğinde yapacağı şeyleri yazmış yazar... Ciddi merak ediyorum, bu kadar iyi salak rolü yapmak için aktörlük eğitimi falan alıyor musunuz?
    7 ... dinsiz kitapsiz kafir
  3. 3.
    gerçekçi olmak lazımdır,

dolar 6 lira,
    benzin 9 lira,
    vergilerde %100'lük artış,
    dış borçta en az %50 artış,
    hazine yine tamtakır boş,

ama egonomimiz çoh eyi süper, avruba bizi gısganii, hele o alamanya yok mu çatllii çatlii, tarzı söylemler devam edecektir.

not: at fava bekle.
    7 -2 ... kalemime sinek kondu
  4. 4.
    Ülkece Uçuruma yuvarlanmak.
    8 -1 ... alkolik oldum
  5. 5.
    Hiç bir halt.
    ... tarihcix
  6. 6.
    valla olacak bir şey yok dönecez dönecez aynı yere gelecez
    bindik bir alamete gideyoz gıyamete
    he mi de oynayı vererekten.
    1 ... faso aga
  7. 7.
    kendisinin ve ailesinin şuan dolar milyarderi olduğu düşünülürse başkan olduktan sonra da dolar trilyonerliğine falan terfi eder herhalde.
    2 ... ecinni
  8. 8.
    2019 seçimini rte kazanırsa olabilecekler

egonomi çoh eyi olcek.
    avrupa bizi kısganacak.

oley
    4 ... kazangap
  9. 9.
    Ne olacak amk açliktan gebeririz.
    2 -1 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    Olm bari ekonomiden anlamıyorsunuz atıp tutmayın.

- ekonomide şahlanma

Aksine şimdi seçim olacak diye mali disiplin kamu disiplini şu bu disiplin hepsi çöpe atılmış durumda. Hala önüne gelene teşvik, önüne gelene kredi verilmeye çalışılıyor; hala müteahhitler kurtarılmaya çalışılıyor. Hala fiyatlar suni olarak düşsün diye anasının bilmemnesinin bile gümrük vergileri düşürülüp dışarıdan ithal ürün getirtiliyor yerli üretime her gün bir darbe vuruluyor. Sınırötesindeki operasyonlarda aşırı para gidiyor ama seçimde koz olarak kullanmak için kimse kalkıp bir şey diyemiyor.

Seçim bir gitsin batmamak için inanılmaz kemer sıkma politikaları başlayacak. Başlamak zorunda yoksa bir beş yıla kalmaz bu ülke iflas eder, Arjantin'den beter olur. 2023'te ya moratoryum ilan ederiz ya IMF'yle 100. yıl anlaşması yapıp acımızdan ölürüz. Mal mısınız gerçekten merak ediyorum. Bunlar her yerde var tartışılıyor her yerde yazıyor.
    1 ... asuregibisurat