1. 1.
    Geldiğimiz noktada olabilme ihtimali yüksek görünmüyor değil. Ekonomik olarak hayali bir iyilik yaşıyoruz kötülüğü görmeden. Suriye'nin kuzeyinde modern silahlarla donatılmış bir orduya sahip kürt devleti kuruldu.

Kuzey ıraktaki kürt devleti halen daha yaşamını sürdürüyor, pkk meşrulaşmış durumda adamlar ciddi ciddi devlet kurdu.

Bizim ibrahim kalın mıydı neydi bir iç işleri bakanımız var ya işte o adam(ismini unuttum bayadır televizyon izlemiyorum artık midem bulanıyor yalanları izlemekten).

Bu adamın dediği bir söz vardı 'dağlarda terörist kalmadı' diye. Düşünün bakalım neden dağda terörist kalmadı? Devlet kurdular da ondan. Düzenli vergi topladıkları şehirleri var artık, dağda ne yapsınlar, işleri bitti orada. insanları bu denli kandırmaları, sindirmeleri beni deli ediyor.

Erol mütercimler de bahsetmişti bu konudan, akla mantığa yatan bir durum. Daha öncesinde erbakan da bahsetti. O zamanlar pek çüküne takan olmadı erbakan hocayı ama şimdi '' vay be adam doğru söylüyormuş keşke dinleseydik'' diyorlar.

Kürdistanın kurulmadığı 2 ülke kaldı:
    Türkiye ve iran.

iran pkk ile anlaşalı yıllar oldu da bizim işimiz zor bakalım sonumuz hayrolsun.

Çok fazla kürt arkadaşım var. 90-99nesli Kürtler beraber yaşamanın gerekliliğini yüzdesi yüksek oranda anladılar ve geçmişe sünger çektiler. Hatta çoğu benden koyu atatürkçü gençlerdir.

Bu nesilden öncesi baya karmaşık. Ne yaparlar nasıl tepki verirler hiç bir fikrim yok. Yaşayarak öğreneceğiz gibi duruyor.
    1 -2 ... pehlivanoglu x
  2. 2.
    Pkk nın irana girmeye götü yemiyor..

Çünkü zamanında hepsini asıp kestiler..

Zamanında kankamız dediğimiz esed babalık yaptı onlara..

Sorunu cevaplayayım..

Türkiyede iç savaş çıkmaz..

Çünkü biz kötü zamanlarda çok güzel birlik olan bir halkız..

Ama kısa süreli bir huzırsuzluk ekonomik gidişat ile ilgili olur mu..

Zannetmem..
    6 -1 ... gezdimgordumyenildim
  3. 3.
    Kırım sürgünü zamanında hiç bir kırımlı rus komşularının kendilerini ihbar edeceğini düşünmüyor hatta onlara çok da güveniyordu. Sonuç ortada.

@2 ye.
    1 -1 ... pehlivanoglu x
  4. 4.
    Bilmem? Benim adım barış.
    -1 ... mr forever happy
  5. 5.
    Bizim insanımız çıkarmaz da iktidar sahipleri mağdur olmak için kendileri çıkartabilir.
    ... elimizde kalan tek nick teknik
  6. 6.
    Boylesine korku salarcasina soylemlerden mumkun mertebe uzak duralim. Allahin izni ile hicbir sey olmaz.
    1 ... rebel12
  7. 7.
    iran karışmadan Türkiye karışmaz.
    Eğer bir uyarı gözetiyorsanız iran ı takip edin.
    1 ... baybolla
  8. 8.
    Onu bilmem deHer yılın her anlamda diğerinden daha boktan olduğu kesin.
    ... kelagerm
  9. 9.
    erol mütercimler'in iddiası.
    1 ... against the oppression
  10. 10.
    Çok beklersiniz, çok.

Şu söylemlerin arkasındaki ayy hadi inşallah hevesi gözlerden kaçmıyor. Bu millet devlet denen şeyi dün öğrenmedi. Binlerce yıllık tecrübesi var. işgalcilerin bile götü yemedi. iç işgalcilere mi papuc bırakacak bu millet?
    1 ... tea man