1. 1.
  Merak edilendir. Parti olarak bi şey ifade etmeyen Perinçek i direkt kafaya oynadığında bir çok kesimin destekleyeceğini düşünüyorum. Bu adamı son zamanlarda chp den seven var, mhp den ve hatta akp den bile seven var. Milliyetçiliğiyle ve terör örgütü ve fetö karşıtlığı ile mhp den, yine laiklikle ve siyasal islamcı çevrelere, cemaatlere karşı olan tutumuyla chp den bir yığın destekçisi var. Zaten chp seçmenine hiç ters değil. (akp için bi sebep yok onlar neye oy verdiğini bilmez) ama yine de akp seçmeninden akp ye göre ciddi sayılabilecek destekçi kitlesi var.

  Yani chp sağlam bir aday ortaya koyamazsa chp seçmeni iddialı ve gerçekten muhalif bir Perinçek e yönelebilir. Akşener ve bahçeliye itimadını kaybeden mhp seçmeni az da olsa destek atar. Tayyipten bunalmış samıymi akplileri bile yüzde 1 2 oranında kendine çekebilme potansiyeli var. 2. Tura kalırsa şansı var zorlar diye düşünüyorum.

  Not. Tgb li bir ergen değilim. Ama Perinçek bana ordudaki gücü ve ordudaki itibarı ile samimi gelir. Bir tsk cı militarist olarak kendisine desteğim olur.
  ... yalanmakinesi
 2. 2.
  Yüzde biri zorlayacaktır.
  1 ... erkehan
 3. 3.
  %2'dir.
  ... mustafakemalizm