bugün

Son enflasyon zammı ile şu şekilde değişmiş maaşlardır.

Vaiz maaşı öğretmen maaşından fazla bir vaiz kolay yetişmiyor tabi amk.

görsel
tablo külliyen yalan, oradaki rakamlar güya en düşük memur maaş rakamları ama biz belediye memuruyuz yani ek kalemlerimiz var ve yüksek lisans mezunuyum. ona rağmen arada çok az fark en düşük diye açıklanan rakamlarla. o rakamlara bakılırsa 5 binin üzerinde almam lazım.
Enflasyon oranında zam alan maaşlardır.

Nominal değerlere bakıp sövecek sığırlar birazdan damlar.

Evet memur maaşı düşünce işçinin refahı artacak, sövmeye devam.
Öğretmende 1/4 nü koymuşlar. Ben 8/3 üm. Onun zaten 1200 lirasını vergiye kesiyorlar. 3000e fitlerler anca.

Kısaca maaşa gelen zam boş. Kat be kat fazlası ev kirasına faturalara benzine market ürünlerine pazar ürünlerine geldi.
Hayali kurulan maaşlardır. Ne güzel artış miktarı minimum 250 tl. Bu tablo çok güzel. Keşke bizim olsa.
7/2 si v.h.k.i unvanlı yani halk tabiriyle düz memurum. Haziran 2018 maaşım 2870 lira. Ayrıca günlük 5 lira yemek parası ödüyoruz kuruma.

Listede bir yanlışlık var.
Banka şube müdürünün imzasını attığı risk ile kamuda şube müdürü unvanlı kişinin icra ettiği işin riskini kıyaslamak abestir. Onun dışında kamuda güzel maaşlar varmış. Yalnız dereceler ilerledikçe bu maaşlar alınıyor ona dikkat edelim.
Memurların ek iş olarak torbacılık yapmasını önereceğim maaşlardır.

Böyle düzenin amk ben. illegal yoldan kazanç çok kolay, vergi vermeye kalkarsan bizzat devlet götünü taarumar ediyor.

Yetmez ama evet.
hayali güzelmiş. kira yemek parasi yol parasi vs. elde kalanin bu rakamla alakasi yok.
vaiz ne amk.
Araştırma görevlisi maaşı benim zamlı maaşımdan %7 fazla yazan listedir. Araştırma görevlisi var araştırma görevlisi var. Ben ODTÜ makinada derse giriyorum soru çözüyorum, 3 farklı derse bakıyorum, zibilyon tane öğrencinin ödevini quizini okuyup hazırlıyorum. Dünya kadar çeşit yan görev yapıyorum ama durum bu. Bazı kolay bölümlerde ise derse girmeden sadece tek derse bakarak daha fazla alan var. Araştırma görevlisine fazla diyen arkadaş bil istedim. Zaten yol yemek de bizden çıkıyor.
bu evli ve çocukludur bekar olunca maaş 250/300tl düşüyor.
Gerçeği yansıtmayan maaşlardır. Önlisans mezunu sağlık memuruyum maaşım bu kadar değil.
4/1 1600 ek göstergeli mühendisim bakanlıkta. ve aldığım maaş 5.634 olması için, çalışmayan bir eşim(eş yardımı), 2 çocuğum(çocuk yardımı) ve 1/4 üne düşmem için yaklaşık 12 senem var.

yani özetle 44 yaşında olsam, çalışmayan bir eşim ve 2 çocuğum olsa, %20 lik vergi dilimine de girmemiş isem, bu maaşı alırdım.

edit: 12 sene sonra, benzinin litresi 17 tl olur tahminim. varın siz hesap edin.

edit2: listenin altındaki açıklamayı okumadan mutemetlik geçmişimin verdiği tecrübe ile 2 çocuk ve eş yardımı eklentisi diye belirtmişim. açıklamayı şimdi okudum, haklıymışım.
güncel Önemli Başlıklar