1. 1.
  ülkeye alınan suriyelileri turist diye kaydettiler galiba.

  valla antalyada kimse yok yıllardır. eskiden mahalle araları bile turist kayanardı. şimdi en işlek caddelerde tek tük turist var.
  10 ... forza antalyaspor
 2. 2.
  son iki üç senedir benim tatil yerlerinde gördüğüm belirgin bir azalma var. keşke artsa. ama allah bak iki göz vermiş, sadece bir kağıda bakarak, aa turist artmış demiyorsun. özellikle avrupalı turist sayısında sanırım belirgin azalma var. her şey medyayla olmuyor öyle. eli taşın altına sokmak, en önemlisi huzur getirmek, normalleşmek gerekiyor.
  2 ... drdolantin
 3. 3.
  limanlarımıza cruise gemilerin yanaşmamasından bile bellidir.bölünmüş yollar dururken gemiye mi binilir hiç.
  5 ... deli anlamindaki de
 4. 4.
  Nedense ekonomiye yansımayan rekordur. Tabi biz ülkemize gelen turistlere para harcatmayip bir de üzerine onlar için 31 milyar avro harcayınca normal rekor kirmamiz. Hangi kafası çalışan turist böyle bizim gibi enayilerin olduğu bir ülkeye gelip tatil yapmak istemez.

  31 milyar avro diyorum bak eskinin parası ile 100 katrilyon türk lirası.
  1 ... konglamere lenf nodu
 5. 5.
  Evet dolar 4 tl, euro 5 tl. Çok seviyorlar ülkemizi ondan geliyorlar zaten. Bu istikrarlı durumu da hükümet sağladı.

  Avrupa da ağzı kokan adamlara tl nin aşırı değersiz olması yüzünden buralarda kral muamelesi yapılması ağrıma gidiyor. Bu ülkenin insanları hayat pahalılığından sahillerine inemiyorsa onu da söylesin Hürriyet..
  3 ... billyhalleck
 6. 6.
  paramızın Değersizleşmesi Bundan büyük etkendir.

  Araplara Sunulan Seçenekler var ki ileride Başımıza çok büyük belalar açacak.
  2 ... subay bey
 7. 7.
  bende 2017-2018 de turist (suriyeliler vs kastediliyor herhalde) atom bombası var diyordum, bir iki örnek vereyim, geçen sene kapatılan antalyadaki oteller sanırım turistlere kıymadıkları için iflas verdiler ?
  yada bir çok turistik yerdeki esnaflar boşu boşuna 1 senedir haberlerde avaz avaz dükkan kapatacağız, turist yok, para akışı yok, döviz yok diye ağlıyorlar ?
  veya o kadar çok turist geliyor ve o kadar çok döviz yağıyorki memlekete, dolar 1 Tl nin alına düşmüş ekonomistlerin ve borsanın haberi yok.
  kafanızı iktidar yanlısı kanallardan biraz kaldırıp, gerçek dünya haberlerine ve gerçek türkiye sorunlarına çevirirseniz, Dünya Ak mı, kara mı daha iyi görebilirsiniz bence.
  ... polat33
 8. 8.
  türk lirası 2 yılda sırp dinarına karşı %50,kazak tengesine karşı %60,kenya şilinine %43,malezya ringitine karşı %54 değer kaybetmesindendir.adam evinde harcayacağına gelip bizde harcıyor.ahah.giderken dolar almasalar bari.
  1 ... deli anlamindaki de
 9. 9.
  suriyeli turist mi hayatım.
  1 ... ibni maymun
 10. 10.
  istanbul için konuşuyorum, gelen turistlerin %90ı Arap, bunların da yarısından fazlası Suudi.

  5 euro indirim için 3 saat pazarlık yapan tipler, ingilizce bilmemelerine rağmen konu pazarlığa gelince bülbül gibi şakıyorlar. Muhasebe terimleri, indirim jargonları, yüzdelik hesaplar falan ingilizce akıyor. Herneyse, Rekorun bu şekilde kırılmış olması hiçbir anlam ifade etmiyor açıkçası, en azından otelciler için.

  - turizmci.
  14 -3 ... kedilerinbabasi