1. 1.
  abd, rusya, ingiltere, israil, fransa ve iran'ın karıştığı kriz.

  bin tane başlık yerine tek başlıkta toplanabilir.

  özetle: duma'da düzenenlenen saldırıda 80 kişinin ölmesinin kimyasal saldırı olduğunu söyleyen fransa, ingiltere ve abd, kimyasal silah kırmızı çizgimiz diyerek harekete geçti. ellerinde yeterli istihbaratın delillerin olduğunu söylediler. sorumlu olarak rusya ve esad'ı tuttular. trump twitter'dan füzelerimiz geliyor rusya diyerek krizi alevlendirdi.
  ingiltere başbakanı may, meclise sormadan savaş kararı alacağını söyledi. kabinesi ile toplantısında da onay aldığını yazdı ingiliz basını. ingiliz denizaltıları akdeniz'e hareket etti. fransa "kimyasal tesisler hedefimiz olacak" dedi ve macron harekat için sinyal verdi.
  abd uçak gemisi cook ve beraberinde 7 savaş gemisi akdeniz'e doğru yol aldı. rusya tartus üssündeki gemilerini çekti. almanya ve italya krize karışmayacaklarını söyledi. israil "olası iran atağında rejimi sileceğiz" diye açıklama yaptı. karşısında iran da "israil i haritadan sileriz" diye açıklama yaptı. türkiye şimdilik arabuculu gibi görünüyor. her iki tarafla da telefon görüşmeleri yapıldı.
  bakalım sonuç nereye gidecek.
  1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 2. 2.
  Herkesin bir müddet dalaşacağı ama sonunda yine bizim elimizde patlayacak olan kriz.

  Memlekette kaç milyon suri kardeşimiz var. Onlarla nasıl basa çıkmayı planlıyor hükümet su an bilmiyorum. içinde öso’su da var, el muhaberat da var. Zaten diğer örgütler cirit atıyor. Saymaya bile gerek yok. Bizi boş ver, kendi aralarında tartışmaya başlasalar ufak çaplı iç savaş çıkar.
  Bu b*ktan duruma soktular ülkeyi, şimdi nasıl sıvayacaklar acaba?

  Not: hiçbir haltın olmayacağı sürtüşme. Çünkü hiçbir ülkenin gerek ekonomisi gerek altyapısı bu çaplı bir savaşı kaldırabilecek ölçülerde değil. Hükumetler kendi ülkelerindeki Çomarların gazını alıyorlar. Redneck, vodka, 5 çayı.
  1 ... odysseus
 3. 3.
  bişey olacağı yok. sadece türk medyası münbiç'i kaynatıyor.
  ... barkhausen krakeri