1. 1.
    Bu akşam itibariyle başlayan amerikan ulusal basketbol ligi doğu ve batı konferansları eşleşmelerine dayalı, şampiyonluk mücadelesi maçlarıdır.

nba'de doğu ve batı olmak üzere iki konferans vardır. bu her iki konferansta normal sezon sonunda her bir takımın oynadığı 82 maç sonunda ilk sekiz sırayı alan takımlar 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 şeklinde eşleşirler.

2018 nba play offları eşleşmeleri şu şekildedir.

NBA Batı Konferansı
    Golden State Warriors - San Antonio Spurs
    Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans
    Oklahoma City Thunder - Utah Jazz
    Houston Rockets - Minnesota Timberwolves

NBA Doğu Konferansı
    Toronto Raptors - Washington Wizards
    Philadelphia 76ers - Miami Heat
    Boston Celtics - Milwaukee Bucks
    Cleveland Cavaliers - indiana Pacers

Furkan Korkmaz ve Ersan ilyasova'lı sixers bu gece sahne alıyor.
    cedi osman'lı cavs ise yarın akşam 22:30'da sahne alacak, maç s sport'tan canlı yayınlanacaktır.
    3 ... eraslan5
  2. 2.
    Pazar gecesi oynanan maçta cedi'li cavs yenilerek ev sahibi avantajını indiana'ya kaptırdı. ondan bir gece önce ise sixers miami'yi yenerek seride 1-0 öne geçmişti. o karşılaşmada ersan 17 sayı 14 ribaund ile maça damga vururken, furkan korkmaz da sembolik olarak bi 3 sayı ile katkı verdi.

bu gece;
    golden state warriors - san antonio spurs
    philadelphia 76ers - miami heat
    maçları ile devam edecek organizasyondur.
    ... eraslan5
  3. 3.
    Dün akşam itibariyle tüm serilerde çeyrek final müsabakaları tamamlandı ve her iki konferansta da yarı finale çıkan takımlar belli oldu.

doğu konferansında Boston, Cleveland, Philadelphia ve Toronto yarı finale yükseldi. Batı konferansında ise, Golden State, Utah, Houston, New Orleans yarı finale yükseldi.

işte eşleşmeler:

Celtics - Sixers (başlamadı)
    Raptors - Cavaliers (başlamadı)

Warriors - Pelicans (başladı 1-0)
    Rockets - Jazz (başladı 1-0)
    1 ... eraslan5
  4. 4.
    2 tur maçları oynanmakta. tahminimce doğu da lebron vs 76ers olur, batıda ise rockets vs wariors olur.
    1 ... loserpeople
  5. 5.
    bu konuda bir kaç kelam etmem gerekliliğini hissediyorum. artık oynanan oyundan zevk almıyorum.

öncelikle sıkı bir lakers taraftarıyım. taraftarıydım. kobe'yi size sabahlara kadar anlatırım. ama kalkıpta gelmiş geçmiş en iyi oyuncuydu demem. bunu söyleyemem çünkü mj var. magic var. baylor var. var oğlu var.
    en iyi denince akla hep en iyi hücumcular gelir. sayı kralları. istatistik canavarları. ama kimse dönemin savunmacılarından bahsetmez. hakeem olajuvon, ben wallace, dennis rodman, shaq, hatta kasap mutombo. başlı başına bir döneminin detroit pistonsu.. şimdi bana bir savunmacı gösterebilir misiniz? bana ortada bir savunma gösterebilir misiniz?

aklıma 2010 lakers-suns konferans finalinin altıncı maçı geliyor. geriden gelen suns neredeyse beraberliği yakalıyor. maç sertlikten kırılıyor. kemik ve tokat sesleri ekrandan duyuluyor. kobe alt çeneyi çıkarıyor ve lakers fark atıyor. skor 111-103 iken son 4 saniye kala nash koşarak yarı sahayı geçiyor. sağ dibe topu indiriyor suns üçlük kullanıyor. neden? maç zaten kopmuş. ama ortada bir ruh var. kaç saniyenin kaldığının bir önemi yok. 4 saniyede 8 sayı atamayacakları da kesin. ama süre bitmeden maç bitmez algısı var. şimdi 20 saniye kala sadece yarı saha geçilip top hakeme verilmek üzere bekleniyor. üstelik bu sezonlarda anlarımda play offlarda oluyor.

aynı senenin lakers-celtics finali. kıran kırana yedinci maça kadar gidiyor. özellikle yedinci maç. sanırım maç boyu oturamadım. böyle bir mücadeleyi mj'de görürsün. lebron'da? bilemiyorum. son dakikalara kadar fark yok maçta ve kimse oyundan düşmüyor. odomun full court attığı topa 1 saniye kala kobe full court koşuyor. zaten 40 dakikadır oyundasın. zaten 29 yaşındasın. o enerji kastan gelmiyor. zihinden geliyor. gasol soyunma odasına giderken kollarında tokat izleri. çizikler.

michael jordan. başlı başına bir ruh. herkesin malumu, detroitin büyük inkarı jordan rulesun sebebi olan adam. detroitli oyuncuların açıklamaları var.
    şöyle bırakıyorum:https://youtu.be/kjx7LyxB9-s

''içeri girerken tekmeleneceğini, hırpalanacağını, çekileceğini her defasında bilirdi ama o yinede tereddüdsüz girerdi.'' bunu diyor detroitliler. ne yapsalar olmuyor. durmuyor. durdurulamıyor. anlatmaya gerek yok. görüyorsunuz.

gelelim 2018 play offlarına. houston-gsw maçları 3 point contest gibi geçiyor. chris paul 23 saniye topla oynayıp şut atıyor. sokuyorda. oyun planı isolation üzerinden dönüyor. iyi güzel de sezon geçmiş houston iso hücumu. 5 maç geçmiş houston iso hücumu. e bu iso nun çaresi yokmu? yapın moruk alan savunması. kitleyin harden'ı. gsw de curry gibi bir ortalama şutör bu abartılan iso hücumu sayesinde süperstar olarak anılıyor. yahu ray allenden kaç gömlek üst ki bu curry? bir dış şutörden ne ekstrası var. gerçekten nba komik hallerde ve ticari bir pazar yaratım sürecine girmiş durumda. nitekim iki sene cilalanan curry şuan under armour un reklam yüzü ve milyar dolarlık bir adam.

dün gece cleveland-boston serisi bitti. tatsız. yıldız oyuncusu sakat bir takıma karşı yedinci maçı gören cleveland. çalınan saçma sapan düdükler. keza aynı saçma hakem hataları houston-warriors maçlarını da katletti. bomboş turnikeler. içeriye elini kolunu sallayarak dalan tatum. lebron'a artık bu konuda iltimas geçildiğini bile düşünmeye başladım. adama yapılan her temasa faul çıkıyor. teması geç tertemiz pozisyonlara faul çıkıyor. kardeşim orası konferans finali. bu yedinci maç. böyle saçma sapan düdükler çalıp takımı faul sıkıntısına sokarsanız, adamların savunma dirençlerini kırarsınız. kaldı ki o takım boston lan. gülmeden edemiyorum. her zaman hücumundan önce savunmasıyla ön planda olmuştur zaten. boston'un 110-120 sayı attığı kaç maç biliyorsunuz siz aq?

ha sen diyorsan bu adam superyıldız. bunun bir marka değeri bir pazarı var. biz bir proje en iyisi yaratıyoruz o zaman anlarım. kimse bu 140 kilo adama dokunamaz o da girer girer atar. sayı rekorlarını da kırar. şampiyonluklar da kazanır. ama buna sadece çocuklar inanır.

gelinen noktada artık süperstar olunmuyor. superstarlar yaratılıyor. westbrook gibi adam yıldız olarak anılıyor. harden'a basketbolun picasso'su deniliyor. hiç çekinmeden lebron kalkıp ben dünyanın en iyisiyim diyebiliyor ve yeni jenerasyon bu fiyaskoyu alkışlayarak seyrediyor.

jordan buna kanıtla diye cevap veriyor. o zaman kanıtla..
    https://youtu.be/ioFdCt6Eva8
    2 ... just call me alpha
  6. 6.
    artık cleveland-gsw finalinin olmayacağını düşündüğüm organizasyon.
    -1 ... ataturkcu 20