1. 1.
    tecavüz suçluları dışında olanların faydalanacağı af.
    ... gina carano
  2. 2.
    bu çıkartılacak 2018 genel affıyla ilgili hukukçuların dikkat çekici açıklamaları var. bazıları dehşet ve çok çarpıcı. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu bunlardan biri. demiştir ki; ""Adam öldürenler, tecavüzcüler, belki uyuşturucu imal edenler, Türkiye'ye sokanlar da kapsam içine girebilir." bu nasıl olur demeyin. bence açıklamalarını okumakta fayda var.

--spoiler--
    Feyzioğlu'ndan 'af' açıklaması!

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, MHP'nin TBMM'ye sunduğu af teklifinin kapsamının genişleyebileceği uyarısında bulunarak, "Adam öldürenler, tecavüzcüler, belki uyuşturucu imal edenler, Türkiye'ye sokanlar da kapsam içine girebilir." dedi

https://www.msn.com/tr-tr...c5p5&ocid=mailsignout

--spoiler--

2018 genel affı
    3 -4 ... gazeloglu
  3. 3.
    Genel değil infaz affıdır.

(bkz: MHP nin getirdiği teklif genel af mı infaz affı mı)
    2 ... serdarsl06
  4. 4.
    bu ülkeye zerre katkısı olmayacak adli suçluların salınması hadisesi.
    2 ... gunhawk
  5. 5.
    genel olsa herkes çıktı bu hayvanlarda çıktı diyeceğim ama direk uyuşturucu satıcısı, kiralık katil, mafya, adam öldürme, kaçırma, yaralama gibi suçlardan hüküm giyenlere yönelik olduğu için çıkartana ve çıkana lanet okuyacağım aftır.
    1 ... mavraci
  6. 6.
    mhp neyin ve kimin affını istiyor diye sormak isterim ben.

derdi nedir? hiç bir parti yok yere af istemez. kim bilir kimleri neyi ve kimi çıkarmak isterken yüzbinlerce insanı dışarı salacaklar.

çok pis kokular var iktidar stepnesinde.
    2 -1 ... modern zaman filozofu
  7. 7.
    büyüklerimizin üzerinde iyi çalışması gerek aftır.

ben, cahil bir adamım ama sadece birilerinin yerine koyuyorum kendimi.

oğluma uyuşturucu satan bir adamın affı ya da lehine ceza indirimi kusura bakmayın benim de rızamı gerektirir.

oğlumu koruyamamak devletin olduğu kadar benim de suçumdur ama burada en suçlu uyuşturucu satan kansızdır. kamu düzeni, asayiş falan tamam. ama suçun direkt mağduru benimi benim oğlum.

devlet faillerinkini olduğu kadar, mağdurların hukukunu da gözetecektir diye düşünüyorum.
    8 -2 ... hassas nihat
  8. 8.
    lan akçomarlar hala mı yol yabdı, körpü yapdı kafasındasınız? artık akıllanmanız için daha ne olması lazım? eğer ki dışarıya salınmış psikopatın biri karınıza çocuğunuza tecavüz edip öldürürse itiraz etmeye hakkınız yok bundan sonra. Berdiğiniz oyların yan etkileri bunlar.
    ... lennonmccartney
  9. 9.
    maksat çakıcıyı çıkarmaksa delikanlı gibi çıkıp cumhurbaşkanına desin ki özel af bu adama. yani bir çakıcı için dünya kadar iti uğursuzu niye başımıza bela ediyorsunuz. daha bugün oturduğumuz semtte iki kişi öldü silahla. yuh artık ya.
    ... evli bedelli torpilli
  10. 10.
    Yol yabmıştı şimdi de af çıkardıyor.
    ... serefsizimbenimakliimagelmisti