bugün

türk-iş, kendi teklifleri olan 1893 tl'nin altında bir rakama imza atmayacaklarını açıkladı dün. bakalım ne derece delikanlılar.
görsel
1600 bekliyorum. Fazla iyimserim sanırım.
reis hepimizi mutlu edecektir ve 1923 yapacaktır bakın görün.
Devletimiz en iyi şekilde gerekeni yapacaktır.
Ben 1530 gibi bir rakam bekliyorum.
Chp döneminde 20 lira asgari ücret vardı şimdikler 1500 lirayı beğenmiyor.
2000 verse nolacak ki? askeri ücretin 950 den 1400 e birden çıktığı yıldan sonraki altın, döviz, akaryakıt ve ev kirası gibi şeylerin yükselişine bakın verilen bu paranın hiçbir işe yaramadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

bu durum daha çok işverenlerin işine geliyor, yüksek maaş alan kişilerin bahaneyle maaşlarına çok az zam yapıyorlar, aradaki açığı kapattıkları gibi ilerleyen yıllarda maaş bütçesini de düşürmüş oluyorlar.
1507 demokrasi ve asgari ücreti. adamlar ne de olsa her şeyin adını 15 temmuz koyuyor bunu da öyle bir şey yaparlar hiçbir çomar da itiraz bile edemez.
Her ne verilirse kabul edilecek olan ücrettir. Bu ülkede daha asgari ücretin altında bile çalışan insanlar var. Günlük, haftalık olarak çalışıyor. işsiz milyonlarca insan var ancak hâlâ asgari ücret için insanlar oturup pazarlık yapıyor. Alın terinin pazarlığı mı olur? Hak edilen ücret ne ise o ödenir. Madendeki adam da asgari ücret alıyor, ofis işleri yapan da. Arada uçurumlar var.

Hadi alt bir taban belirleniyor. Ancak bu ülkede Ramazan ayında fitre miktarı belirleniyor. Geçtiğimiz yıllarda diyanetin açıkladığı miktar bile asgari ücretin altındaydı.

insanların bir beklentisi yok artık. Çalışabilecekleri bir iş bulmaları ilk temennileri. iş bulunduktan sonra verilecek olan paraya göre zaten bir yaşam standartı oluşuyor.
ocak 1470-1500
temmuz 1500-1570/1600 en fazla

ülkede bu kadar o.cocugu iş veren ve bu mantiksiz düzen varken kimse 1700 2000 lira diye ucmasin...
Hökümet kanalı atv demin Enflasyon farkını verince 1586 lira oluyor, bı yıl 1600 gibi bir asgari ücret bekleniyor haberi yaptı.
Hayırlı olsun diyebiliriz. Bu adamlar duyumu almıştır
Muhtemelen devletin bekası için 49.78 olur geçmiş olsun.
1453 istanbul'un fethi olur.
Zam, ölümü göster sıtmaya razı et mantığıyla yapılacağı için herşey kabülümüzdür eyvallah.
Bu kadar Suriyeli arasında iş bulabilen halkımız millet vekillerine yapılan zamım yüzde birine razıdır tahminim.
vatandaşa geri dönüşü sıkıntı yaratmayacak olsa 2000 lira ve üzeri bir meblağdır. ancak bu seviyelere çıkarsa zararı gene asgari ücrete çalışanlar ve tüm diğer vatandaşlar çekecek gibi.

(bkz: enflasyon)
(bkz: vergiler)
(bkz: ucuz iş gücü olarak suriyeliler) *
1505 lira diye tahmin ediyorum.
Yedirmezler 1600 civarı bekliyorum.
Öyle 1450 gibi dalga geçilecek bir zam olmayacaktır.
1550 gibi çağdaş aeviyelere yakışan bir zam olacaktır.
Sarıeroğlu bebeyimin konuşmasından onu anladım.
Enflasyon %13.
Memura Enflasyon farkını verince bile asgari ücretliyle arasındaki makas açılıyor
Bakalım ne olacak 1500 mü yoksa 1550'mi
hayaller 2000 lira ve üzeri gerçekler 1500 küsüratı ile beraber şeklinde olacaktır. yılbaşından birkaç ay sonra 100 lira zam göze batmaya başlar yeni vergi çıkartıp 2 katını geri alırlar gene.
son çeyrekte % 11 büyüdüğümüze göre,
maliyenin 87 holdingin 2.4 milyar liralık vergi borcunu sildiğine göre,
enflasyon 12.98 olduğuna göre,
alım gücü % 35 düştüğüne göre,

artık, asgari ücrette en az 2.500 tl olur.
yersen durum bu.
3 milyar 750 milyon.
1519tl olacak ücrettir.
kendimi çiftlik hayvanı gibi hissediyorum, önümüze atılacak saman hesaplanıyor, üstelik bizden çalınan samanı.