1. 1.
    yakında duyacağımız sözler olabilir ..

zamanında uyardım başkanlık(tek yetkili cumhurbaşkanı) olayı akp içindeki gülencilerin erdoğan'a karşı komplosudur diye bunun mimarların başı da akp genel başkanlarından bir ikisidir diye .

bakın neler oldu. akp cepteki kürt oylarını ,liberal ve azda olsa istikrar isteyen sol-sosyal demokrat oyları kaybetti ,üstüne kökten dinciler akp'den uzaklaştı ve başkanlık seçimi erdoğan için tehlikeye girdi. mhp bitti bitecek yalnız adı ve türkeş için oy verenler kaldı .

halbuki %38 (ki en düşük olsa bile) oyla hem cumhurbaşkanlığı hem koalisyon ortaklığı bir 5-6 sene daha garanti idi. eğer referandum olmasa idi mhp yinede 30-35 mebusla kilit role yakın rol oynardı.

birde başkanlık ,referandum,suriye -pyd falan derken ekonomi kötüye sardı ,olan olay 2017-nisan sonrası akp için kabus oldu.
    şimdi mhp seçmeni ne yapara kaldılar ki chp jesti ve iyi partini grup kurması ile kalan mhp seçmeninin bir kısmı daha iyi parti safına geçti. eğer atilla kaya ve oktay vural bir seçim yaparlarsa iyi parti yönünden akp için kabus başlar.

en fazla alacağı oy %40 (+-2),bir de 2002 ecevit-dsp gibi gümleme her an söz konusu.

onun için akp için tek çare anayasa mahkemesi.
    1 ... baris hemen simdi