1. 1.
  Hdp nin zaferiyle sonuçlanmıştır. Dile kolay 81 ilde oylarını arttıran bir Hdp var. Helal olsun.
  2 -2 ... abi50kuruslukgofretlernekadar
 2. 2.
  ülkenin durumunu anlamak mümkün değil iyiden iyiye. arkadaş çaldılar dedik, gitsinler dedik bu sefer teröristler peydah oldu. chp mhp küçük enişte gibiler mına koyim.
  4 -1 ... metrobus insani
 3. 3.
  Akp yi destekleyenler boşuna mı destekledi şimdi mhp chp düşünsün koalisyonun ne kadar kötü bişey olduğunu göreceksiniz.
  ... yazar ne yazar
 4. 4.
  Savundugu partiye oy veren kac kisi var diye düşündürmektedir.
  ... bana teyze dediler
 5. 5.
  Teröristler kazandı. Abdullah Öcalan kazandı. Sonuç bu. Başka sonuç yok. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu ülkemiz. Hayırlı uğurlu olsun.
  3 -1 ... sufferinq
 6. 6.
  Hadi bakalim biriniz hepiniz hepiniz ampulu söndürmek icinsiniz ama karanlikta gölgeniz bile olmayacak.
  ... bana teyze dediler
 7. 7.
  Muhalefet müthiş bir taktik başarısı göstermiştir. HDP barajı geçerek hırsız hükümete büyük bir yara vermiştir. Sonuç olarak %90 AKP hükümeti kuramaz bana göre chp-hdp-mhp koalisyonu kurulacak.
  1 ... dimmuborgir
 8. 8.
  Milletin unutkan olusudur. Daha dün kitaplarinizi ciltleyip gizli gizli okuyor, universitelerin önünde iceri girmek icin bekliyor haftalaniyordunuz. Kurtler kendilerinden giden canlari, cemaatciler evlerinin basildigi gunleri , ve sevgili sol partililer yag icin kuyrukta bekledikleri gunleri unutmuşlardır. Evet unutkanlık .secimden cikan sonuc budur. Umuyoruz ki akp cekilir dort sene birbirinizi yersiniz. Her millet hak ettigi gibi yönetilirmis.
  -2 ... bana teyze dediler
 9. 9.
  Ben 2 sonuç çıkardım.
  Birincisi HDP'nin artan oyları AKP'den gelmiştir. Yani daha önce akp'ye oy veren kürtler bu sefer HDP'ye vermiştir.
  ikincisi bu millet başkanlık sistemi istemiyor.

  Bir de HDP'ye oy verenler nasıl verdiniz amk bi bana açıklayın ya. Vallaha aklım almıyor.

  NOT: Barajı aşmış bir partiye oy vermedim.
  ... trespass
 10. 10.
  at kafalıların hiçbir şeyden anlamadığını bize gösteren sonuç. bu seçimde demokrasi kazanmıştır. akp aldığı oyun aşağı yukarı olarak karşılığı olan vekil sayısını almıştır. çoğunlukçu anayasadan çoğulcu bir sonuç çıkmıştır. bir sikimden anladığınız yok yorum yapıyorsunuz amk. hdp dediğiniz parti 79 vekil çıkardı 30 taneden fazlası kadın milletvekili. türkiye cumhuriyeti tarihinde hiçbir parti bu kadar yüzdeyle kadın vekil çıkarmamış. işte gerçek demokrasi budur. kürt vatandaş varsa ülkede sırtını dönemezsin, onlar da mecliste temsil edilecek, demokrasi diyorsunuz ya demokrasi bu işte. hırsızlıkların, yolsuzlukların, adaletsizliğin, zulümkarlığın iktidarı son buldu artık bu ülkede. koalisyondan istikrardan bahsedenler, 1 ay hükümet kurulamayınca ülke ekonomisinin ne kadarda pamuk ipliğine bağlı olduğunu görecekler ama anlamayacaklar bak akp olmazsa bu olur işte diyecekler ama aslında akp nin tek başına iktidar zamanında olanların gerçekte neler olduğu ortaya çıkacak. ülke ekonomosi aman şöyle uçuyor böyle uçuyordu ya şimdi göreceğiz işte ne kadar güçlü ülkeymişiz ne kadar büyük ekonomimiz varmış.
  2 ... hacikomunist